Во Кинотеката на Македонија денеска напладне ќе биде отворена изложбата на дела од Живко Поповски Цветин насловена „Цвеќиња на мирот“.

Изложбата е поставена во чест на одбележувањето на 77 години на УНИЦЕФ. Беседа ќе одржи Јордан Плевнеш, а ќе настапи Борис Трајанов во пијано придружба на Дарко Мариновски, како и Серафина Фантаузо и Драган Мијалковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.