Во Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип денеска во 12 часот ќе биде отворена изложба на делата од 37. Меѓународната ликовна колонија „Св. Јоаким Осоговски“.

Отворањето е во изложбениот салон „Галерија ’22“ при Центарот за култура. На изложбата ќе бидат застапени триесетина дела работени од автори од повеќе држави Македонија, Бугарија, Полска, Словенија, Турција и од Швајцарија.

Изложбата е преземена од организаторите на колонијата од Крива Паланка.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.