Драмски театар Скопје почнува да нуди блок-влезници со кои ќе се опфатат дел или сите наслови кои се на тековниот репертоарот во ноември. Со блок-влезниците се добива можност за попуст од 33 отсто или 50 отсто од редовната цена на влезницата.

Редовна цена на влезниците поединечно изнесува 300 денари.

Со блок-влезница со попуст од 33 отсто на редовната цена во износ 600 денари може да се одберат три претстави кои се во текот на месец ноември.
Со блок-влезница со попуст од 50 отсто на редовната цена во износ 750 денари може да  се одберат пет претстави кои се во текот на месец ноември.

Влезниците од овој блок може да ги искористат и блиски членови од семејството и пријатели.

Кампањата почнува од втори ноември.

Блокот може да го составите од следниве претстви

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.