Уапсени се повеќе македонски и странски државјани во голема полициска акција на МВР на територијата на Штип, а запленета е дрога во вредност од половина милион евра.

Од МВР потврдија дека вечерва во тек е полициска акција, а детали најавуваат за утре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.