Турчинка била натепана на подрачјето на Бит Пазар од страна на вработен во продажен објект.

На 16.07.2023 во 11.30 часот во СВР Скопје, И.С.(41) од Република Турција пријавила дека околу 10.30 часот на подрачјето на Бит Пазар пред влез на продажен објект, по претходно недоразбирање, била физички нападната од С.Б.(29) од Скопје, вработен во објектот, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.