Ознака: тепање
Црна хроника 06.06.21 | 17:01

Семејна драма во Аеродром: Скопјанка го истепала една година помладиот сопруг

Вчера во 15 часот во полициската станица Аеродром, 32-годишен маж од Куманово пријавил дека околу 10 часот во семејниот дом бил физички нападнат од неговата сопруга И.К.(33)...

Свет 02.03.21 | 22:34

Амбасадорка ја тепала својата помношничка во резиденцијата

Филипинската амбасадорка во Бразил е разрешена откако било откриено дека со месеци тепала една од своите куќни помошнички во официјалната резиденција. Нејзините напади...

Црна хроника 13.01.21 | 12:23

Гостиварец двапати истепал девојка

Дваесетгодишен гостиварец синоќа е лишен од слобода откако бил пријавен дека во два наврати тепал девојка и најверојатно ќе биде осомничен за физичко насилство. Според...

Црна хроника 08.11.20 | 13:43

Жител на Лескоец истепал стружанка

Жител на Лескоец нападнал стружанка. На 06.11.2020 година во 22. часот, во полициската станица во Струга, А.М.(42) од охридското село Лескоец, пријавила дека во стан на ул.„Вељко...

Црна хроника 23.10.20 | 13:37

Крвнички претепан жител на Велешта

Четириесет годишен жител од струшко Велешта синоќа бил нападнат и тешко повреден од лица од истото село. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски денеска информира дека...

Црна хроника 19.10.20 | 18:02

Се степале пред хотел во Скопје

Три лица се испотепале пред скопски хотел, по што интевенирала и полицијата. „На 18.10.2020 околу 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред хотел на подрачјето на Центар...

Црна хроника 08.10.20 | 17:04

Четириесетгодишна жена ја претепала мајка си

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако била нападната од својата ќерка. На 08.10.2020 во 02:30 часот во СВР Скопје, 63-годишна жена од скопско село пријавила дека...

Црна хроника 27.09.20 | 13:39

Триесет дневен притвор за 10 дрвократци што нападнаа полицијци кај Чашка

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Прилеп против десетте лица кои во четвртокот нападнаа пет полициски...

Црна хроника 24.09.20 | 14:33

Полицајци брутално претепуваат беспомошен човек: Ова ли е правдата што ја вети Заев?

На социјалната мрежа Фејсбук е објавено видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица. РОМИТЕ НЕ СЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! #МожетеПовеќеМожетеПолошо Ужаснати...

Црна хроника 21.07.20 | 16:36

Битолчанец си ги истепал родителите

Вчера во 22.30 часот во СВР-Битола, 84-годишната М.Н. пријавила дека заедно со својот сопруг биле истепани од нивниот син, информираат од Министерството за внатрешни работи...

Црна хроника 28.04.20 | 14:25

Двајцата насилници ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка

Двете момчиња кои навредуваа и тепаа 21 годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимале на мобилниот телефон денеска пред судот изразиле каење и...

Црна хроника 23.04.20 | 13:57

Адвокатот немал време да направи стратегија: Oдложено судењето на „тепачите“ од Штип

Посебните мерки против ширењето на коронавирусот го одложија судскиот процес против двајцата штипјани кои во јануари навредуваа и тепаа девојка во влез на станбена...

Црна хроника 03.04.20 | 11:36

Предложен притвор за двајцата насилници од Штип

Основното јавно обвинителство во Штип денеска поднесе предлог за определување притвор за две лица, жители на Штип на возраст од 23 и 26 години, за кои постои основано сомнение...

Црна хроника 02.04.20 | 17:53

Таткото на еден од „тепачите“ од Штип: Имам еден син ама ме „закопа“

Таткото на едно од момчињата кои ја кренаа Македонија на нозе вели дека синот му е единец но оти со тепањето на девојче жив го закопал. Новинарот Фуркан Салију разговараше...

Црна хроника 02.04.20 | 13:17

Градоначалникот на Штип: Ова злодело мора да биде најстрого казнето

Згрозен и потресен сум од снимките со крајно вознемирувачка содржина кои прикажуваат насилство врз девојче, а кои очигледно се случиле во нашиот град, вели градоначалникот...

Црна хроника 02.04.20 | 13:01

OЈO oтвори предмет за насилниците од Штип

Основното јавно обвинителство во Штип, како што соопштија, отворило предмет по допрен глас откако на социјалните мрежи и медиумите беа објавени видео записи во кои...

Црна хроника 02.04.20 | 12:15

Приведени се двете момчиња од видеото на кое се гледа дека тепаат девојче

Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, министерот Наќе Чулев соопшти дека од страна на Секторот за внатрешни работи Штип преземени се мерки...

Црна хроника 22.01.20 | 14:54

Го тепале со шипка за да им го даде „фордот“, го продале за помалку од 200 евра

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица, на возраст од 29 и 28 години, поради постоење основано сомнение...

Црна хроника 29.11.19 | 11:19

Друга дадилка снимена како тепа и кубе деца

Обвинителството бара притвор за дадилката која завчера во полиција беше пријавена дека малтретирала две деца близначиња. Дадилката која е на возраст од 55 години се...

Црна хроника 22.11.19 | 10:00

МВР потврди: Дадилката што го тепаше детето е приведена

Дадилка која го тепаше малечкото детенце е во притвор, потврдија од МВР за „Република“, оттаму велат дека понатаму за случајот ќе постапува јавното обвинителство. Агресивно...