Загина тракторист во сообраќајка меѓу трактор и автомобил во неготинско. Информацијата вечерва за МИА ја потврди Тони Ангеловски, помошник на министерот за внатрешни работи за односи со јавноста.
– Околу 17 часот било пријавено дека на локалниот пат село Липа – село Каљанево, се случила  сообраќајна незгода помеѓу трактор управуван од С.А. (1943) од Неготино и ПМВ ,,сузуки”, управувано од Д. Ѓ. (1967) од Неготино. На лице место, С.А. им подлегнал на повредите, смрт била констатирана од страна на Итна медицинска помош, а Д. Ѓ бил пренесен во Здравствен дом Неготино, појасни Ангеловски


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.