Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово, Д.С.(45) од тетовско Глоѓи пријавила дека околу 10.20 часот на работното место во фабрика во тетовска Брвеница, по претходна расправија, била физички нападната од нејзината колешка М.К.(50) од Тетово.

Од СВР Тетово велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.