Полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера (28 септември) околу 11 часот и 40 минути, го лишиле од слобода 35-годишниот гостиварец А.С..

-Лицето непосредно пред тоа било пријавено од 54-годишна жителка на гостиварско село дека во станбена зграда на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар физички ја нападнал, информираат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот и А.С. ќе се соочи со соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.