На 09.12.2023 година во 04.45 часот, во ОВР Кичево е пријавено дека во куќа во Кичево, сопственост на Т.Ј.(79) од Кичево, настанал пожар.

При интервенција на Територијалната противпожарна единица, бил пронајден починат сопственикот на куќата, соопшти СВР Охрид.

Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кичево.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.