Полицијата бркаше мигранти низ Велес откако комбето во кое се превезуваа се преврти сред градот.  „Прес24“ објави и видео од хаосот кој се случуваше вчеравечер.


Во текот на денешниот ден се очекуваат детали за акцијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.