Полицијата од Кичево поднесе кривична пријава против 57-годишен скопјанец оти во декември минатата година го фатиле со пиротехнички средства во Кичево.

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против И.Р.(57) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ’неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи’. При преглед извршен на 26.12.2023 на булеварот ’Ослободување’ во Кичево, полициските службеници, кај него пронашле пиротехнички средства што нелегално ги поседувал“, соопшти денес Министерството за внатрешни работи.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.