Попладнево избил пожар во близина на трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје, информираат од Центарот за управување со кризи.

Според првичните информации, гори ѓубриште зад трговскиот центар, при што се забележува чад.

Екипите на Противпожарната бригада се на терен.

Дополнителни информации се очекуваат наскоро.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.