Потрагата по лицето Александар Јошески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата во средата попладне е пронајден починат. Според информациите од социјалните мрежи неговото тело е пронајдено вечерва.

Новинарката Каролина Дурло на фејсбук објави:

„Потрагата по лицето АЛЕКСАНДАР ЈОШЕСКИ од Прилеп, кој од вчера околу 12 часот се водеше за исчезнат, ЗАВРШИЛА доцна вечерва, за жал, со најнепосакуваниот исход“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.