На патот Охрид-Кичево кај селото Извор вечерва се запалил автобус, инфомира АМСМ.

Како што не информираше портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски за Канал 5 возачот на автобусот на „Галеб“ од Охрид навреме забележал дека автобусот почнува да гори и се спасил. Автобусот бил без патници.

Возилото е целосно изгорено , а на лице место излегле противпожарни и екипи на МВР. Во меѓувреме патот Охрид- Кичево кај селото Извор е пуштен за редовен сообраќај.

Несреќата се случила нешто по 21 часот , кога од непознати причини автобусот се запалил, а сообраќајот на овој патен правец беше во прекин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.