Од 21:00 часот на патот Охрид – Кичево, кај Извор, сообраќајот беше во прекин во двата правци. Од засега непознати причини се запали автобус на патот Охрид – Кичево.

Од ТППЕ интервенираат при гасење на опожарен автобус, соопшти АМСМ.

Од СВР Охрид за Канал 5 информираат дека во несреќата нема повредени патници, зашто автобусот бил празен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.