Радоје Звицер и неговиот послушник Игор Божовиќ планирале на Света Гора да го ликвидираат  Милан Вујовиќ од Шкаљарскиот кан, откако дознале дека тој се крие на грчкиот полуостров.Милан се криел во српскиот манастир Хиландер.

Колку што знам, треба да се најавите на Света Гора и да испратите некаква молба преку црквата да ве примат. Тоа е тешко да се следи. Можеби ќе видите дали има камп во близина или на Света Гора-вели Звицер во пресретнатата комуникација на Скај.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.