Ознака: Радоје Звицер
Балкан 15.06.21 | 08:40

Водачот на Кавачкиот клан се крие во Бразил и Доминикана со македонски пасош, го чуваат нарко картели

Водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер се крие во Јужна Америа и оттаму шверцуваат кокаин во Европа, дознава „Курир.рс“. Конкретно, тој е на релација Бразил-Доминиканска...

Балкан 10.06.21 | 16:22

Цена 100 милиони евра: Фатената дрога на Малта била на Кавачкиот клан

Дрогата која пред неколку дена беше пронајдена на Малта пред неколку дена му припаѓала на Кавачкиот клан, пишува „Курир.рс“. Вредноста на дрогата е 100 милиони долари...

Балкан 03.06.21 | 13:00

Звицер дал наредба: Oтсечете му ја главата и пратете ми снимка

Водачот на Кавачкиот клан, за кој српските медиуми објавија дека поседува македонски пасош е многу лут по апсењето на неговите „курири“ во Словенија.Тој по секој цена...

Балкан 20.05.21 | 11:25

Отриена комуникација: Веља невоља го викал Звицер „шефе“

Српските власти открија комуникација со водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер и извришител Велимир Беливук. Тие покрај службен имале и пријателски однос па Веља...

Балкан 18.05.21 | 12:20

Луѓе на Ескобар го чуваат водачот на Кавачкиот клан со македонски пасош?

Водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер за кој српските медиуми тврдат дека има македонски пасош e криен од луѓе блиски до најголемиот нарко бос на сите времиња Пабло...

Балкан 17.05.21 | 10:38

И водачот на Кавачкиот клан Звицер има македонски пасош?

Безбeдносните служби во регионот предводени од српската БИА го лоцираа водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер. Според сознанијата тој се наоѓа во една од земјите во...

Балкан 16.05.21 | 13:46

Веља невоља му праќал на Звицер кебапчиња од убиените жртви

Неверојатни детали откри претседателот на Србија во врска со Веља невоља и Радоје Звицер. Тој вели дека Веља му се фалел на својот шеф Звицер за сите убиства а како доказ...

Балкан 15.05.21 | 22:16

Звицер станал Јосип Бабиќ со лажен босански пасош

Радоје Звицер, водачот на Кавачкиот клан имал лажен идентитет, но не од Македонија како неговите ривали од Шкаљарскиот клан.Тој пред неколку години добил лажен пасош...

Црна хроника 05.05.21 | 15:24

Мицкоски ги предвиде казните за давањето на пасоши на нарко босови

Коментирајќи го почетокот на судскиот процес за случајот „Пасоши“ лидерот Христијан Мицкоски рече дека може да предвидви дека дел од обвинетите ќе добидат затворски ...

Балкан 04.05.21 | 09:29

Србија го лоцираше водачот на Кавачкиот клан Звицер

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин утрово за Пинк изјави дека лидерот на Кавачкиот клан Радоје Звицер е лоциран. Сепак, тој не сакаше да каже каде тој се...

Балкан 01.05.21 | 17:53

Веља Невоља заработил богатство од неговите наредби: Звицер му плаќал и по 300.000 евра од ликвидација

Радоје Звицер (38), водачот во бегство на црногорскиот „кавачки клан“, се најде на и на потерница на Србија поради сомневање дека тој директно издавал наредби на Вељко...

Балкан 27.04.21 | 16:15

Водачи Звицер и Кашчелан: Објавена листата на целиот Кавачки клан

Црногорската полиција ја објави листата на сите припаднци на озгогласениот Кавачки клан. Меѓу нив има некои што се на слобода, дел се приведени, а на неколкумина не им...

Балкан 22.04.21 | 10:48

Водачот на Кавачкиот клан преку Албанија избегал во Јужна Америка?

Eден ден по апсењето на Слободан Кашчелан излегоа нови информации за тоа каде се наоѓа неговиот заменик Радоје Звицер.Како што објавува „Информер.рс“ Звицер од крајот...

Балкан 21.04.21 | 13:30

Звицер и Кашчелан,водачите на Кавачкиот клан имале косовски и босански пасоши

Радоје Звицер и Слободан Кашчелан, водачите на озогласениот Кавачки клан поседувале босански и косовски пасош, пишуваат српските медиуми. Тие до патните исправи исправи...

Балкан 21.04.21 | 12:07

На ликвидаторот со македонски пасош му биле платени 600.000 евра за да го убие водачот на Кавачкиот клан?

Стефан Ѓукиќ и неговата екипа која требаше да го убие водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер им било ветено голема парична награда. Како што пишува „Телеграф.рс“ тие...

Балкан 21.04.21 | 10:26

На маса за Св.Јован: Веља невоља неколку дена пред да го уапсат бил на слава кај Звицер

Се одмотува приказната околу Кавачкиот клан и апсењата што се случуваат последниве неколку недели.Падна водачот Слободан Кашчелан, се трага по Радоје Звицер а меѓу...

Балкан 21.04.21 | 09:54

Звицер, еден од водачите на Кавачкиот клан избегал од Украина?

По денешното апсење на Слободан Кашчелан, кој се смета за водач на озгогласениот Кавачки клан црногорската полиција трага и по неговиот заменик Радоје Звицер. Претресена...

Балкан 13.04.21 | 10:17

Звицер, кој требаше да биде убиен од атентатор со македонски пасош бара достојна замена за Веља невоља

Радоје Звицер, водачот на Кавачкиот клан кој е во бегство во Украина бара замена за неговиот претпоставен Веља невоља кој заглави во затвор. Звицер бил свесен дека нема...

Балкан 07.04.21 | 15:34

Еве како пукаше во Украина ликвидаторот со македонски пасош (ВИДЕО)

Стефан Ѓукиќ кој има македонски пасош во мај 2020 година во Киев, Украина се обиде да го убие водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер.Тој преживеа благодарение на сопругата...

Балкан 07.04.21 | 15:23

Атентат во Украина: Сопругата на водачот на Кавачкиот клан пукаше во Стефан кој има македонски пасош

Медиумите на Балканот и во Македонија пишуваа за обидот за атентат кој се случи во Киев, Украина врз Радоје Звицер во мај 2020 година. Врз водачот на Кавачкиот клан беше...