Во Грција не помагаат ни новите налепници што ги лепиме поради нив. Граѓани кои деновиве биле кај јужниот сосед се жалат дека на нивните автомобили во делот за налепница на регистарската ознака било залепено.

„You are not Makedonians, you are Slavs Vadaska“.

Поради обврските од Договорот од Преспа, Македонците покрај без нов пасош, возачка и сообраќајна не можат ни без сина налепница на која стои НМК.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.