Албански мигранти во Велика Британија, со автомобилите го сопреа сообраќајот на неколку улици во Лондон, како дел од нивната прослава на албанскиот Ден на независноста.

Албанците среде улица славеа со пукање пиротехнички средствам трубење со свирките на возилата, мавтање со знамиња, а имаше и играње оро.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.