Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата претседателка на Македонија Гордана Силјановска-Давкова.

Ми се допаѓа новата претседаталка која си ја знае работата. Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува. Очекувам и новата влада да биде поинаква, патриотска, бидејќи ако е патриотска спрема Македонија сигурно ќе биде братска и патриотска спрема Србија-изјави Шешељ во емисијата „Хит Твит“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.