Ранко Ескобар кој беше убиен во кафуле на бензинска пумпа во Рушње бил и сопственик на објектот, пишува „Курир.рс“.

фото курир.рс

Покрај кафулето тој имал и плац за продажба на луксузни половни автомобили. Ранко имал неколку скапи автомобили од марките „ауди“, „брабус“, „мерцедес“ и „ленд ровер“ пред кафулето каде што бил убиен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.