Томислав Николиќ, поранешниот претседател на Србија и директор на Националниот совет за координација со Руската Федерација и со Кина, имал утрово сообраќајка несреќа, пишуваат медиумите на нашиот северен сосед.

Несреќата се случила во 9:15 часот во центарот на Белград, а Николиќ се наоѓал во службено возило Ауди А8.

Со автомобилот управувал неговиот личен возач, а во несреќата немало повредени.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.