Банките наоѓаат „милион“ услови и правила при подигање на станбен кредит. Но, она што и се случила на една Србинка  е за неверување. Како што објавува „Телеграф.рс“, Славица Матијевиќ (32)  се нашла во шок кога банката инсистирала да одговори на прашањето дали се обложува.

Та ставка што може многу“да влијае на одобрувањето на кредитот-и рекол агентот во банката.

За среќа, Славица немала такви порок па кредитот и бил одобрен.

Од банката подоцна и објасниле дека клинтите што играат онлајн игри преку интернет и се обложуваат а тоа го проверуваат преку данокот се сметаат за несигурни клиенти.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.