Не се знае како автомобил марка „хјундаи“ заврши на трамвајските шини на мостот на Ада во Белград, Србија, каде е снимена оваа несекојдневна случка. Видеото прикажува како автомобилот се движи по шината, на која е (речиси) невозможно да се стигне со обично возило.

За среќа, избегнат е директен судир со трамвајот, кој во следните минути доаѓа зад автомобилот, но несовесниот возач успеа да го блокира патничкиот сообраќај.

Претходно беа снимени неколку автомобили кои возеа во спротивен правец по српските автопати, а еден од возачите и загина по директен судир.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.