Истражителите  забележале  дека малата Данка на последната фотографија што ја направила мајката Ивана и  ги нема обетките кои ги носела од раѓање.

Соседите на семејството велат дека детето секогаш ги имала на себе обетките и дека мајката должи одговори зошто и ги извадила баше тој ден.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.