Полициската управа во Крагуевац утрово била информирана дека сите факултети добиле информација за поставена бомба.

На факултетите е извршена итна евакуација, а специјални екипи вршат претрес на зградите, потврдија од полицијата за Нова.рс.

Тие наведуваат дека поради темелна проверка се уште немаат информации од терен.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.