До сите родители на малолетни деца на кои им купувате електрични тротинети.
Вечерва фалеше дел од секунда да прегазам две девојчиња од десетина години качени на тротинет.
Едноставно девојчето во еден момент си реши дека ќе си сврти полукружно по сред улица не погледнувајќи ни лево ни десно ни позади.
Толку збеснав што да не избегаа ќе им го напраев сол тротинетот, па нека дојдат родителите после да им објаснам зошто.
Седнете со децата и образувајте ги. Сообраќајот не е играчка.
Секој ден луѓе ни гинат од немукает.
Ама буквално дел од секунда фалеше да ме читате и мене и девојчињата по медиуми утре.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.