Ознака: Зоран Милески – Кичеец
Македонија 16.11.21 | 16:00

Абази: Пpaвдата прeдводена од СДCM и ДУИ за некого е мајка, а за други маќea

Потпретседателката на Алијанса за Албанците Бујаре Абази на денешната прес-конференција пред Министерството за правда потенцираше дека правдата контролирана од хибридниот...

Македонија 16.11.21 | 13:44

ДКСК: Надлежните да преземат мерки во врска со праксата на благи казни за тешки кривични дела во сообраќајот

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска пред почетокот на одржувањето на седницата изрази сериозна загриженост, за како што нагласуваат оттаму, изрекување...

Македонија 15.11.21 | 13:15

Кичеец нема да излезе порано од затвор за „Рекет“, а оштетеното семејство кривично ќе го гони за сообраќајката што ја направи при „лекување“

Кривичниот суд одлучи да му го одбие барањето за условен отпуст на Зоран Милески Кичеец и тој ќе треба издржи казната во затворот во Струга до последен ден. Тричлен совет...

Македонија 11.11.21 | 09:16

Адвокатката Јошевска Анастасовска за пресудата на Милески: Овој фушерај одговара само на тие што можат да платат или да купат правда

Едно време се учеше кривично право темелно, овој фушерај одговара само на тие што можат да платат или да купат правда, коментира адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска,...

Македонија 11.11.21 | 08:31

Гласот за Заев е глас за Кичеец, кој се спогоди со „независното суство“ да лежи 6 месеци за сообраќајка со жртва

Новинарот Бранко Героски револтиран поради одлуката на судот Зоран Кичеец да добие само 6 месеци затвор за сообраќајката на Стража, во која загина 38-годишен татко на...

Македонија 10.11.21 | 22:32

Мицковски: Ние сме океан од лепота, модерност, нежност…

Ние сме океан од лепота, модерност, нежност, доброта и возвишеност… Вка аналитичарот Ивор Мицковски ја коментира одлуката Зоран Милевски Кичеец да добие шест месеци...

Македонија 17.09.21 | 22:24

Маричиќ: Кичеец во моментов е во затвор, а според моите информации и Јанева

За случајот со Зоран Милески-Кичеец, прекинот на издржување на затворска казна е даден врз основа на медицинска документација од страна на Управата за извршување санкции,...

Македонија 10.09.21 | 22:51

Пендаровски за Кичеец: Не сум чул во светот дека човек кој е во затвор направил сообраќајка

Претседателот Стево Пендаровски го коментираше и случајот со сообраќајната несреќа, во која учествуваше Зоран Милески-Кичеец, во која загина едно лице. -Имаме апсурдна...

Црна хроника 07.09.21 | 19:56

Судот му одреди притвор на Кичеец, ја предизвикал сообраќајката кај Стража

Основниот суд Гостивар вечерва му одреди 30 дневен притвор на Зоран Милески Кичеец за сообраќајката во близина на Стража. Според ОЈО, Кичеец ја предизвикал сообраќајката...

Македонија 07.09.21 | 12:50

Заев за Кичеец: Сите се еднакви пред законот, ама на сите ни следуваат и еднакви права

Премиерот Зоран Заев денеска повтори оти директорот на Управата за извршување санкции го информирал оти Зоран Милески Кичеец ја имал целата потребна медицинска документација...

Црна хроника 06.09.21 | 14:44

Се огласи Управата за извршување санкции: Еве каква била здравствената состојба на Кичеец и зошто добил прекин на казната

Управата за извршување санкции се огласи со соопштение во кое детално наведува зошто осудениот Зоран Милески викан Кичеец кој во саботата учествуваше во сообраќајна...

Црна хроника 06.09.21 | 13:38

Спасовски: Точно ќе се утврди кој е виновен и дали има нешто сомнително

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски при денешната посета на реконструираниот објект на СВР Куманово, одговарајќи на новинарски прашања до каде е истрагата...

Македонија 06.09.21 | 08:54

Тортевски: Не црна листа, ѕид ќе ни подигнат за да немаат работа со нас.

Не црна листа, ѕид ќе ни подигнат за да немаат работа со нас, вели адвокатот Александар Тортевски, кандидат за градоначалник на Скопје, коментирајќи само дел од последните...

Двоглед 05.09.21 | 21:37

Кичеец: Одев на Галичица преку Стража за да помогнам во гасењето на пожарот

По целодневен молк од диpeктниот учесник во вчерашната сообраќајка на Стража, после која јавноста дозна дека Кичеец е на годишен одмор од одржување на затвоpcката казна,...

Црна хроника 05.09.21 | 11:33

Кичеец се возел со двајца српски државјани, обвинителството отвори истрага

МВР излезе со детали за вчерашната сообраќајка во која едно лице загина, а околу неа најмногу бура во јавноста се крена бидејќи учествуваше Зоран Милески Кичеец, обвинет...

Македонија 03.05.21 | 12:30

Стоилковски: Кичеец наместо во затвор се гоштева по летните тераси на меаните

Македонија е држава со којашто владее режим на мафијата, и во којашто има политички затвореници, осудени со драконски казни врз основа на некредибилни, крајно сомнителни...