Ознака: жељко ражнатовиќ аркан
Естрада 17.09.22 | 21:27

Цеца по смртта на Балкан ја презела неговата криминална банда!

По смртта на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го презеде неговиот криминален клан и го направи попрофитабилен и поефективен, Ова...

Балкан 25.08.22 | 12:53

Досега невидена фотографија: Aркан како Марио Валентино од Сицилија

За бурната биографија на Жељко Ражнатовиќ Аркан се знае многу, но оваа слика од поранешниот командант на Српската доброволна гарда се уште не е видена во јавноста. Создаден...

Естрада 11.08.22 | 12:08

Аркан ја признал ќерката додека бил во затвор

Љиљана Мијатовиќ во 1980 година со Аркан ја доби Анѓела, која беше негово трето дете. Taa раскажува дека со Жељко многу се сакале иако никогаш не се венчале. Не се венчавме...

Балкан 09.08.22 | 10:46

Aркан немал служено војска

Раде Чубрило, поранешен припадник на Легијата на странците и командант на српската војска на Краина зборувајќи за учеството на Жељко Ражнатовиќ Аркан и неговата српска...

Фудбал 06.08.22 | 17:47

Панчев се познавал со Аркан

Дарко Панчев во интервју за Индекс“ се потсети на натпреварот на „Максимир“ со кој почнаа нередите во Југославија, за испуштената шанса да станат европски шампиони...

Балкан 23.07.22 | 20:20

Aркан се плашел од Земунскиот клан дека може да го убие

Душан Спасојевиќ-Шиптар кон крајот на деведесеттите купил накит вреден пет милиони за само 150.000 марки од крадци, меѓу кои бил и пријателот на Жељко Ражнатовиќ, Аркан,...

Естрада 27.05.22 | 08:19

Немања и подари на Анастасија портрет со Аркан со обелена коса и по некоја брчка

Немања Гудељ, момчето на Анастасија со подарокот за роденденот успеа да ги допре сите и да ги расплаче. Тој и подари уметничка слика во техника масло на платно, на која...

Балкан 13.05.22 | 17:04

Пријателот на Аркан ја раскажува последната фотографија: Беше среќен дека никому не должи ништо

Љубомир Михајловиќ, со прекар Љуба шиптар раскажува како изгледале последните моменти пред убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан.Тој седел во сепарето  со Аркан во хотелот...

Фудбал 03.05.22 | 15:33

Осим трпел притисоци од Аркан да го стави во игра Дејан Савичевиќ

Легендарниот Ивица Осим ќе остане запаметен како еден од ретките луѓе. кој имаше храброст да се спротивстави на барањата на Жељко Ражнатовиќ Аркан. За Дејан Савиќевиќ,...

Естрада 29.04.22 | 23:26

Не е Цеца: Со оваа пејачка Аркан го имал најдобриот секс

Дорис Драговиќ е една од најпознатите хрватски пејачки. Ја нарекуваат дива и кралица на Торцидата од Сплит. Таа двапати пееше на Евровизија еднаш за Југославија а другиот...

Фудбал 28.04.22 | 23:13

На овој натпревар на Звезда Аркан навивал на шипка и со мегафон

Зоран Тимиќ Тима, еден од првите водачи на навивачите на Црвена Звезда ракажува за тоа како Жељко Ражнатовиќ го презел популарниот „Север“ на стадионот Маракана каде...

Балкан 25.04.22 | 16:27

Судијата што ги осуди убијците на Аркан добивал закани: „Знаеме каде одат твоите деца“

Миленко Цвијовиќ, судијата на Апелациониот суд кој ги осуди на повеќедецениска затворска казна на убијците на Жељко Ражнатовиќ Аркан откри дека дека се уште има закани...

Балкан 28.03.22 | 23:24

Милошевиќ не сакал да го прати Аркан во Хаг за да не избие граѓанска војна во Србија

Eден од најдобрите пријатели на Слободан Милошевиќ Микица Ѓорѓевиќ открива еден разговор со него.Се однесува на Медлин Олбрајт која почина пред неколку денови.Таа од...

Филм 08.03.22 | 20:09

Како да претчуствувал: Аркан не прифатил да се појави во филмот „Се гледаме во некролог“

Александар Кнежевиќ, коавтор на култниот филм „Се гледаме во некролог“,  откри како изгледало снимањето во средината на 90-тите! Тоа е фил во кој криминалците зборуваа...

Фудбал 14.02.22 | 12:19

Поради „Обилиќ“ Цеца заврши во затвор и плати казна од еден милион евра

ФК Обилиќ беше единствениот клуб кој ја прекина доминацијата на Партизан и Црвена Звезда во   1997/1998 .Клубор го предводеше Жељко Ражнатовиќ Аркан, основач и командант...

Балкан 17.01.22 | 15:19

Туѓман го трампал Аркан за внукот кој бил киднапиран во Белград

Фрањо Туѓман, поранешниот претседател на Хрватска, наредил тогаш 48-годишниот Жељко Ражнатовиќ Аркан веднаш да биде ослободен од затвор во јуни 1991 година, откако бил...

Естрада 29.12.21 | 10:30

Цеца: Аркан не ме истрижи на „нуларица“

Цеца, тогаш Величковиќ се присети на првиот момент кога слушнала за Жељко Ражнатовиќ-Аркан. Таа вели дека имала настап во Германија и купила Плејбој на бензинска пумпа. Во...

Балкан 20.12.21 | 15:15

Аркан бил ослбоден од затвор во Хрватска по наредба на Туѓман!

Поранешниот соработник на државната безбедност Божа Спасиќ откри нови детали од апсењето на Жељко Ражнатовиќ Аркан во Хрватска неколку месеци пред почетокот на војната. Адвокатот...

Балкан 20.12.21 | 09:35

Најблискиот пријател го нарачал убиството на Аркан?

Зоран Ускоковиќ Сколе, кој со години се споменуваше како еден од организаторите на убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во хотелот „Интерконтинентал“, со години имал...

Балкан 01.12.21 | 08:35

Интерпол трага по Србин со македонско потекло, близок пријател на Аркан

Интерпол распиша црвена потерница за меѓународна трговија со дрога за Слободан Костовски-Коле близок пријател на командантот на српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ...