Ознака: жељко ражнатовиќ аркан
Балкан 20.12.21 | 09:35

Најблискиот пријател го нарачал убиството на Аркан?

Зоран Ускоковиќ Сколе, кој со години се споменуваше како еден од организаторите на убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во хотелот „Интерконтинентал“, со години имал...

Балкан 01.12.21 | 08:35

Интерпол трага по Србин со македонско потекло, близок пријател на Аркан

Интерпол распиша црвена потерница за меѓународна трговија со дрога за Слободан Костовски-Коле близок пријател на командантот на српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ...

Балкан 27.11.21 | 22:06

Го печеле на ражен како прасе: Kавачкиот клан паднал во немилост поради убиството на кумчето на Аркан

Водачите на „кавачкиот клан“, Радоје Звицер и Слободан Кашчелан направиле кобна грешка кога решиле брутално да го убијат кумот на Аркан, Никола Станишиќ. Со киднапирањето...

Естрада 12.11.21 | 22:21

„Валтер 7,65“: Пиштолот со кој бил ранет убиецот на Аркан бил на Цеца

Некогашниот шеф за крвни деликти Жарко Поповиќ раскажа досега непознати детали за убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Toj објасни дека убиецот Добросав Гавриќ имал...

Балкан 21.08.21 | 21:00

Шешељ се спасил да не биде убиен од Аркан

Милорад Томиќ, поранешен телохранител на Војислав Шешељ тврди дека Жељко Ражнатовиќ Аркан не го поднесувал неговиот штитеник и оти немало да биде изненадување ако...

Балкан 12.08.21 | 10:44

Аркан ги создал „Пинк Пантерите“?

Жељко Ражнатовиќ Аркан ја создал една од најозогласените групи за крадење на накит и дијаманти „Пинк Пантер“, пишува весникот Ало.рс“. Првите Пинк Пантери биле ветерани...

Естрада 09.07.21 | 23:44

Кристијан Голубовиќ откри кој го убил Аркан

Еден од последните преживеани криминалци, Кристијан Голубовиќ вели дека со Аркан биле добри пријатели иако на почетокот команднатот му се заканувал дека ќе го направи...

Естрада 10.05.21 | 18:24

Жељко Ражнатовиќ ќе добие друштво

Вељко Ражнатовиќ откри дека празниците ги поминал во Белград и во Тител, и дека со Богдана работат на проширување на семејството. „Многу ми е убаво што сум во Тител,...

Естрада 02.05.21 | 15:54

Се сеќавате на Ранду: Омилен лик му е Аркан, има и дрес од неговиот клуб

Оние што растеа во деведесеттите години сигурно се сеќаваат на серијата Касанда со Кореина Торес. Оваа серија ги празнеше улиците и без полициски час. Омилен лик беше...

Балкан 28.04.21 | 13:15

Нарачателот на убиството на Аркан немал никаква шанса да преживее

Иако официјално никогаш не се потврди, за нарачател на убистовото на Жељко Ражнатовиќ Аркан се смета Зоран Ускоковиќ. Популарниот Сколе бил нераздвоен пријател на Аркан,...

Балкан 20.04.21 | 14:08

Му нуделе да купи половно „Ауди А8“ за да го наместат: Како требало да биде убиен Аркан

Жељко Ражнатовиќ Аркан беше убиен на 15 јануари 2000 година во хотелот Интерконтинентал во Белград. Но, истата екипа требало да го убие неколку месеци порано но Аркан го...

Балкан 18.04.21 | 16:22

Аркан ќе наполнеше 69 години: Mистеријата зошто беше убиен останува

Жељко Ражнатовиќ вчера требаше да прослави 69 години. Со емотивни пораки се простија синот Вељко и ќерката Анастасија. И по две децении останува мистеријата зошто беше...

Балкан 23.03.21 | 15:13

Чија слика зазема посебно место во куќата на Аркан и Цеца!

Ретките кои биле во куќата на Аркан во која сега живее неговата вдовица Светлана велат дека е преполна со фотографии. Па така има слика од фудбалскиот клуб Обилиќ чии...

Калеидоскоп 19.03.21 | 10:29

Дали знаете кој бил првиот прекар на Аркан?

Жељко Ражнатовиќ е познат по прекарот Аркан. Но, дали знаете кој е неговиот прв прекар по кој бил познат во поравниот дом во Ваљево.Тоа е Хибрид, но никој не знае зошто. Постојат...

Фудбал 03.03.21 | 15:40

Влегол со џип и го прекинал мечот: Аркан бил директор на косовски фудбалски клуб

На социјалните мрежи се појави досега не обавено видео кое датира од 1993 година. Натпревар помеѓу Нови Пазар и Приштина во втората југословенска лига. Малкумина знаат...

Балкан 02.02.21 | 09:03

Организаторот на убиството на Аркан и изразил сочуство на Цеца

Зоран Ускоковиќ Сколе, чии син беше убиен пред неколку денови се смета дека е организатор на убиството на Аркан иако тоа никогаш не беше докажано. Сколе и Аркан биле...

Балкан 01.02.21 | 08:25

Данок во крв: Одмазда е причина за убиството на синот на нарачателот на ликвидацијатa на Аркан

Во Белград завчера беше убиен 22 годишниот Зоран Ускоковиќ.Тој е син на познатиот српски криминалец Сколе кој се споменуваше како нарачател на убиството на Жељко Ражнатовиќ. Се...

Балкан 03.01.21 | 11:46

Аркан од извршител на УДБА стана херој на улицата и господар на војната

Жељко Ражнатовиќ Аркан грижливо градеше легенда за себе меѓу „силните момци од асфалтот“ и медиумите кои бараа ексклузивни вести од црната хроника. Во време на војните...