Ознака: влатко ѓорчев
Македонија 09.07.20 | 23:13

Ѓорчев: Зоран Заев донесе само пустош и иселување

Очекувам победа во околу 50 општини и мислам дека ќе имаме добар резултат и во помали општини, но и во поголемите центри, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето...

Македонија 11.03.20 | 09:25

Ѓорчев: Желба за успех до новите пратеници

Влатко Ѓорчев не се најде на новите изборни листи на ВМРО-ДПМНЕ, кои синоќа ги претстави претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Долгогодишниот пратеник, сепак,...

Македонија 14.02.20 | 21:03

Македонија станува заложник на садизмот на Заев

На собраниската расправа за Законот за јавно обвинителство за збор се јави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, кој рече дека изминативе денови и недели во законодавниот...

Македонија 14.02.20 | 20:52

Јадевте мекици за петтото дете на Милошоски, а после работите да го ставите 5 години во затвop

Пратеникот Влатко Ѓорчев најдобро го опиша лицемерието на власта и пратениците на СДСМ од Собраниската говорница. Јадевте мекици за петтото дете на Антони Милошоски,...

Македонија 19.01.20 | 17:10

Ѓорчев: Во Македонија никогаш до сега не се раѓале помалку деца

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев одржа прес- конференција  посветена на демографските движења на податоците изнесени од заводот за статистика и она се што е...

Твитови 19.12.19 | 09:45

Морате да го видите ова: Влатко го матира Дамјан со упорност

МОРАТЕ да го видите ова. : ) Шах – мат за Манчевски и Заев. 👍

Македонија 27.11.19 | 08:48

Влатко Ѓорчев во Драч: Тажно, помогнав колку што можев…

Катастрофалниот земјотрес кој ја погоди Албанија зема најмалку 20 животи, над 600 лица се повредени, а илјадници без покрив над главата. Македонија е една од првите земји...

Македонија 13.11.19 | 15:36

Ѓорчев до Рамчиловиќ: Вреди ли да се погази се за три месеци да бидете функционер?

Неговиот сопартиец Влатко Ѓорчев посочи дека во Собранието има пет поптретседатели и пет земеници на генераниот секретар за да се задоволат партиските апетитити. -Вреди...

Вести 25.10.19 | 18:20

Ѓорчев во Стејт Департментот во Вашингтон на средба со директорот на ИРИ

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев е во неколкудневна работна посета на Соединетите Американски Држави. Во рамки на неговата посета Ѓорчев...

Македонија 24.09.19 | 12:52

Лажење и манипулации, карактерот и личноста на Зоран Заев

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил објави видео во кое, како што вели, стои како Заев ја манипулираше и злоупотребуваше јавноста.

Македонија 11.09.19 | 15:01

Ѓорчев: Следната македонска влада ќе ја состават ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев денеска имаше обраќање пред генералното собрание на Европската народна партија, во рамки на неколкудневната...

Македонија 08.09.19 | 18:02

Има разлика! Ќе се вратиме! Да живее Македонија!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на Фејсбук направи споредба на прослави за Денот на независноста во 2011 година и прославата која се одржа оваа година на Школка...

Македонија 31.08.19 | 23:29

Ѓорчев: Треба да има амнестија за 27-ми април

Пратеникот Влатко Ѓорчев при денешната собраниска расправа на која се дискутираше и за новиот министер за инвестиции, Хисен Џемаили, побара амнестија за осудените...

Македонија 30.08.19 | 19:13

Заев по „народски“: 20 години државата ве плаќа да паламудите и да мешетарите

Премиерот Зоран Заев со „народски јазик“ во одбрана на предлогот за министерка за финансии Нина Ангеловска откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев од неа побара...

Македонија 30.08.19 | 18:46

Димовски за интегритетот, Ѓорчев за моралот на Ангеловска: Нина Групер направи пеколна атмосфера во Собранието

На попладневното продолжение на 110-тата седница пратениците од власта и опозицијата дебатираат за предлозите за нови членови на Владата, а во фокусот на расправата...

Македонија 30.08.19 | 17:36

Ѓорчев: Македонија биолошки умира со Зоран Заев

Со оваа власт, Зоран Заев и неговите 28 министри, Македонија буквално демографски и биолошки умира. Македонија исчезнува како никогаш до сега, а бројките стануваат се...

Економија 29.08.19 | 23:18

Госпоѓава е министерка на Заев, гледај Македонијо!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи го сподели видеото со министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска во врска со новите странски...

Македонија 02.08.19 | 13:10

Ѓорчев: На Пелинце никогаш немало помалку народ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска по завршување на манифестацијата во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце изјави дека долги години доаѓа во Пелинце,...

Македонија 03.07.19 | 07:32

Ѓорчев: Големи честитки до Фон дер Лејен, германската ЦДУ и Европската народна партија

Големи честитки за Урсула фон дер Лејен, германската ЦДУ и Европската народна партија испрати вечерва пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ; Влатко Ѓорчев. Мајка на 7 (седум) деца:...

Македонија 26.06.19 | 22:28

Метлата се сведе на Тевдовски, а има 10-15 министри кои се за оставка

Влатко Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО – ДПМНЕ го обвини премиерот Зоран Заев дека се разрешуваат луѓе кои се неистомисленици. Тој на собраниската седница денеска...