Ознака: влатко ѓорчев
Македонија 25.09.22 | 19:26

Влатко Ѓорчев во Њујорк се сретна со Баросо, Азнар, Шмит и Китаровиќ

Членот на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев учествуваше на Конкордија самитот во Њујорк, информираат од партијата. Во рамките на самитот Ѓорчев во Њујорк...

Македонија 21.08.22 | 12:08

Ѓорчев: Тетово покажа предност на ВМРО-ДПМНЕ со 400.000 спрема 200.000 гласови

Владата на СДСМ е жестоко делегитимирана од огромен број на граѓани.Односот на гласови помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Тетово е два спрема еден, во советници е четири спрема...

Македонија 21.08.22 | 07:59

Ѓорчев прогласи победа во Тетово: Од тука ја делегитимиравме власта, водство на ВМРО-ДПМНЕ 2:1 во однос на СДСМ

Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Тетово прогласи убедлива на ВМРО-ДПМНЕ во однос на СДСМ на изборите за општински совет, додавајќи дека власта...

Македонија 20.08.22 | 22:53

Ѓорчев: СДСМ може да победува само каде што има само еден кандидат

Влатко Ѓорчев пратеник и меѓународен секретар од ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на вонредните избори за Совет на Тетово на завршната прес-конференцијата порача дека неговата...

Македонија 20.08.22 | 20:39

Ѓорчев е убеден дека ќе добијат предвремени парламетнарни избори

Им ветивме функционална општина Тетово која што ќе ги решава проблемите на луѓето. Им ветивме совет кој што ќе го поддржува градоначалникот и неговите проекти и идеи,...

Македонија 20.08.22 | 19:59

Влатко Ѓорчев објави победа во Тетово

Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил објавува дека ВМРО-ДПМНЕ во досега преброени 5 избирачки места го победува СДСМ на сите 5. -Тетово ИМ 1974 ОУ Лирија ВМРО 116 СДСМ 62 -Фалише...

Македонија 02.07.22 | 18:54

Ѓорчев: Ваквите штетни предлози за Македонија се резултат на политиките на свиткана кичма кои се водат во последните 5 години

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог кој што неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе прифатено. Затоа...

Македонија 16.02.22 | 21:39

Ѓорчев за бугарското малцинство: Уставот не е пиши-бриши тетратка, мора да има реципроцитет

Членот на Извршниот комитет во вечерашното на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека актуелната влада на СДСМ...

Македонија 08.01.22 | 11:54

Ѓорчев: 8.000 мртви од ковид е ужасот на Заев и Филипче

Македонија предводена од Владата на Зоран Заев и Венко Филипче дојде до 8.000 починати лица од ковид, рече на денешната прес-конференција Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи...

Македонија 09.12.21 | 10:25

Ѓорчев на форумот за безбедност во Вашингтон, средби со конгресмените Адерхолт и Хил

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, учествуваше на парламентарниот форум за безбедност во Вашингтон. Главните теми на форумот се безбедноста, одбраната,...

Македонија 08.12.21 | 14:58

Влатко Ѓорчев за „Гласот на Америка“: Резултатите на локалните избори јасно покажуваат волја за промена и делегитимирање на политиките на власта

Ако не бидат распишани избори, продолжува политичката борба на опозицијата, ќе критикуваме, но и ќе нудиме решенија, навести Ѓорчев, Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 31.10.21 | 20:59

Ѓорчев: Да се радуваме, ама да не славиме еуфорично, не знаеме дали ќе имаме струја

Влатко Ѓорчев, гласноговорникот на ВМРО-ДПМНЕ, откако најголемата опозициска партија прогласи победа во 12 општини во вториот круг од локалните избори, ги повика симпатизерите...

Македонија 31.10.21 | 20:56

Ѓорчев: Заев нека си ја спрема оставката

Поразивме режим со фингер принт кажа Владимир Ѓорчев на прес-конференција во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев нека си ја спрема оставката. Да не гледаме патетики...

Скопје 29.10.21 | 23:31

Скопје ќе биде гордо со Данела Арсовска

Скопје ќе биде гордо со Данела Арсовска.    Недела е денот. Bрој 82 за модерно Скопје – порача Влатко Ѓорчев.

Македонија 19.10.21 | 09:53

Ѓорчев: Тивкото мнозинство му пресуди на Заевизмот, криминалот и сиромаштијата

Победата беше очекувана бидејќи тој лично доста изминативе 20-тина дена, месец дена ја поминав цела Македонија. Буквално ја преорав Македонија од најмалите места до...

Македонија 19.10.21 | 09:44

Ѓорчев: СДСМ пробаа да направат некое ресетирање, но прочитани се од народот

Апсолутно ова не беа локални избори. Овие избори беа важни, беа во фокусот локалните теми, инфраструктурни теми, училишта, патишта, асфалти, крпење дупки, улично осветлување...

Македонија 17.10.21 | 22:13

Ѓорчев: Водиме во Центар, во Карпош и Скопје победуваме во втор круг

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ вечерва за ТВ 24 изјави дека победуваат во прв круг во повеќе 20 општини, а водат во 30-сетина други. -Последната информација е дека ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 12.10.21 | 12:01

Ѓорчев: СДСМ соочени со пораз фатени како делат црни вреќи во Битола, да реагира и меѓународниот фактор

Ве замолувам да го погледнете видеото кое што ќе го пуштиме, а на кое што главните активисти на СДСМ, секретар на Општинската организација а и двајцата се кандидати за...

Македонија 05.10.21 | 18:31

Ѓорчев: 14 луѓе живи изгореа во пластичниот киоск на Заев и Филипче, власта нема осет и жал за семејствата

Денес повторно видовме дека власта нема осет и нема жал за 14-те луѓе живи изгорени во Ковид болницата и 7.000 починати од Ковид, рече на денешната прес-конференција Владимир...

Македонија 29.09.21 | 20:39

Ѓорчев: Нема да се откажеме од барањето за анкетна комисија

Нема да се откажеме од барањето за анкетна комисија, затоа што во Парламентот, во домот на граѓаните треба да се дискутира за ова фијаско, во кое 14 живи луѓе изгореа за...