Ознака: Владимир Ѓорчев
Македонија 07.09.21 | 18:29

Владимир Ѓорчев во Брисел на средба со претседателот на ЕПП Доналд Туск

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев учествува во работата на политичкото собрание на ЕПП во Брисел. Ѓорчев оствари средба и разговор со претседателот...

Македонија 23.06.21 | 19:24

Ѓорчев: Неразбраните трговци од Владата ги избришаа сите црвени линии на Македонија, продадоа се

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата „24 анализа“ што се емитува на телевизја 24 рече дека Владата на Зоран Заев...

Македонија 05.05.21 | 18:50

Николоски и Ѓорчев на онлајн конференција во организација на пратеничката група на ЦДУ-ЦСУ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и меѓународниот секретар и член на ИК Владимир Ѓорчев ја следеа онлајн конференцијата во организација на пратеничката...

Македонија 23.04.21 | 13:24

Ѓорчев: Да бев пратеник, денеска немаше да се вакцинирам

Да бев пратеник, денеска немаше да се вакцинирам. Ќе ја препуштев мојата „пратеничка“ вакцина на некој постар, некој со хронични заболувања, некој медицински работник,...

Македонија 26.03.21 | 23:14

Ѓорчев: Вие сте лудаци, на секои 40 минути имате по еден мртов, ама ќе правите попис!

Ама затоа може попис и одење по дома?! Имате 1 (еден) мртов секои 40 минути. Оставка‼️ Вие сте лудаци, реагира преку својата Фејсбук страница меѓународниот секретар на...

Македонија 13.03.21 | 16:13

Ѓорчев: Лагите и колапсот што доведоа до 3.200 мртви

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, ги коментира лошите потези, аферите и неспособноста на власта во справувањето со епидемијата на корона вирусот, што доведоа...

Македонија 30.10.20 | 10:41

Ѓорчев: Состојбата со корона вирусот е алармантна, неделно имаме над 200 починати и 2.000 заболени

Поранешниот пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,  Владимир Ѓорчев,  во утринската емисија на ТВ Алфа „Добро утро, секое утро“ истакна дека состојбата со епидемијата...

Македонија 21.10.20 | 22:17

Ѓорчев: Од верниот Штип власта на Заев ќе оди таму кај што и е местото – на темните страници на македонската историја

Со протестите сакаме да му парираме на СДСМ, да покажеме дека Македонија е жива и секој ден да ги потсетуваме на нивните ветувања. Брдо ветувања, а една шајка не е закована...

Македонија 29.09.20 | 21:14

Владимир Ѓорчев: Во Македонија се случува политички реваншизам, терор и економски колапс

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во своето гостување на Телевизија Сител во однос на спроведувањето во затвор на Гордана Јанкуловскаво затворот...

Македонија 28.09.20 | 17:02

Николоски и Ѓорчев учествуваа на Политичкото Собрание на Европската народна партија(ЕПП)

Европската народна партија (ЕПП) денес одржува Политичко Собрание, со кое претседава Претседателот Доналд Туск. Заради состојбата со корона кризата Политичкото Собрание...