Ознака: владимир атанасовски
Црна хроника 09.01.20 | 13:00

На Вељаноски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски ќе им се суди за „27 април“

На поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, и на поранешниот директор на...

Македонија 06.12.19 | 13:23

Судијката Оља Ристова лајкувала статус за апсењето на ексдиректорот на УБК, а денес треба да му оценува обвинителен акт

Судијка која треба да оценува обвинителниот акт за најновиот, петти, случај за настаните на 27 април Оља Ристова на Фејсбук лајкувала статус напишан од нејзиниот брат...

Црна хроника 31.05.19 | 16:51

Ристовски и Атанасовски заминуваат од Шутка

Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје на двајца од обвинетите за нападот во Собранието на 27 април 2017 година мерката притвор им ја замени со мерка куќен притвор,...

Македонија 03.01.19 | 11:53

Продолжен притворот за ексдиректорот на УБК Владимир Атанасовски

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски доби нови 30 дена притвор, потврдија од Кривичниот суд во Скопје. Судот му го...

Црна хроника 03.01.19 | 10:38

Нови 30 дена притвор за eксдиректорот на УБК, Владимир Атанасовски

Нови 30 дена притвор му одреди кривичниот суд во Скопје на ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Владимир Атанасовски. Обвинителството за...

Црна хроника 07.12.18 | 16:57

Одбиена жалбата на Атанасовски за притворот од 30 дена

Кривичниот совет ја одби жалбата на поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски за одредување на мерката притвор во траење од 30 дена, информираат од Основниот...