Ознака: Венчавка
Семејство 17.07.22 | 22:09

Се венчаа Џенифер Лопез и Бен Афлек

Американската поп-пејачка Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се венчале во Лас Вегас, откако славната двојка ја обнови својата романса по речиси 20 години, објавија во...

Македонија 24.03.22 | 10:41

Секоја епархија има свој тарифник, не е исто да се жениш во Скопје или во Битола

Засега на ниво на црквата не сме разговарале за генерално покачување на цените на црковните услуги, вели во изјава за „Нова Македонија“, митрополитот дебарско-кичевски...

Калеидоскоп 23.03.22 | 18:41

Асанж се ожени во затворот „Белмарш“

Стела Морис, вереницата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, пристигнала во затворот „Белмарш“ во кој денеска ќе се одржи нивната венчавка. Стела на венчавката...

Свет 07.03.22 | 13:49

Љубов во време на војна: Украински војници се венчаа на фронтот

Фотографиите и снимките од хаосот кои секојдневно ни доаѓаат од Украина, понекогаш ги заменуваат оние во кои животот и љубовта ја победуваат смртта. Лесија и Валериј,...

Естрада 16.10.21 | 11:13

Неда Украден ја откажала венчавката: Го демолираше хотелот поради мене, ми се гади од тој човек

Неда Украден отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста и со пејачката кариера, но и со приватниот живот. Таа неодамна откри дека еднаш дури и побегнала од сопствената...

Калеидоскоп 02.09.21 | 23:02

Се откажа од цело богатство, следејќи ја љубовта: Принцезата Мако го избра својот пат

Јапонската принцеза Мако, внука на царот Нарухито, планира да се омажи за своето долгогодишно момче Кеи Комура до крајот на оваа година и планира да одбие исплата од...

Естрада 06.08.21 | 12:16

Бритни Спирс со свршеникот „избегале“ на Хаваи и планираат рајска венчавка

Поп-пејачката Бритни Спирс, со својот свршеник Сем Асгари, е на одмор на хавајскиот остров Мауи. Како што пишува „Ин тач викли“, таа не само што избегала од папараците...

Калеидоскоп 24.05.21 | 11:59

Испратени се поканите за венчавката: Борис Џонсон се жени

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон (56) и неговата вереница Кери Сајмондс (33) одредиле датум за венчавката. Тие испратиле покани до семејствата и пријателите...

Калеидоскоп 23.03.21 | 08:43

Меган и Хари фатени во лага: Венчалниот лист покажува дека не се венчале три дена пред официјалната церемонија

По изјавата на Меган Маркл и принцот Хари дека се венчале три дена пред официјалната церемонија во јавноста се појави венчалниот лист кој кажува спротивно. Една од шокантните...

Калеидоскоп 18.10.20 | 19:34

На Косово се ожени градоначалникот на Центар Богдановиќ

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ денеска во Манастирот Успение на Пресвета Богородица во Грачаница се венчаше со Јелена Брауновиќ. Богдановиќ прво беше облечен...

Калеидоскоп 02.09.20 | 16:57

Се случува: Велешанка наместо со сопругот ја венчале со сведокот

Една анегдота се врти низ велешката чаршија, за која немаме потврда дали навистина се случила, но секако, дури и како анегдота, е одлична за почеток на следната анализа...

Калеидоскоп 28.08.20 | 12:58

Гром удира сред венчавка во моментот кога зетот ја колне 2020 година

Додека ги кажува брачните завети пред неговата избраничка Дениз, Арон Савитски од Масачусетс решава да ја спомене и оваа, за скоро целиот свет – не баш омилена година. Да...

Калеидоскоп 26.07.20 | 12:50

Венчавка во време на корона: Норвежанка и Швеѓанец судбоносното „да“ го кажаа на граница

Невестата од Норвешка и младоженецот од Шведска своите завети ги размениле пред неколку дена на церемонија одржана на самата граница помеѓу овие две земји, одвоени...

Свет 21.02.20 | 14:40

Ја одложи венчавката и медениот месец за да ги лечи луѓето, а потоа почина од коронавирус

Од почетокот на борбата со коронавирусот, во Кина посебно се чувствителни на трагичните вести за судбините на лекарите кои се заразени за време на лекувањето на големиот...

Калеидоскоп 02.12.19 | 11:19

Тоа беше последна желба на татко му пред да почине: Синот на Шабан не му ја исполни

Последната желба на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, беше неговиот син Михајло да се ожени, но засега ништо од нејзиното исполнување. Имено Михајло Шаулиќ ја...

Останати спортови 19.10.19 | 11:54

Денеска се жени Рафаел Надал

Познатиот тенисер Рафаел Надал (33) денеска ќе се ожени со својата љубов од детство, Мери Парело (31). Свадбата ќе се одржи во Мајорка, на имотот Ла Форталеца. Од она што досега...

Сцена 08.10.19 | 12:35

Хејли Бибер во венчаница како од соништата!

За големата венчавка на Џастин Бибер и Хејли пишуваа сите светски медиуми, а младенците почекаа бурата малку да стивне и дури вчера ги споделија првите свадбени фотографии....

Астро 28.09.19 | 09:42

Следната година ќе биде најдобра за брак, ова е идеалниот датум за венчавка

Според Керолајн Фокнер, најпознатиот астролог во Британија, ѕвездите предвидуваат дека 2020 година ќе биде најдобра за оние што ќе решат да се венчаат. Наредната година,...

Калеидоскоп 20.09.19 | 22:55

Мислел дека го оставила пред олтар, вистината за неговата трудница била многу полоша

Триесет и едногодишниот пожарникар Флавио Гонкалвез ја чекал својата трудна свршеница пред олтарот, непријатно изненаден од нејзиното доцнење. Во црквата тогаш влетала...

Калеидоскоп 27.08.19 | 17:49

Одговорот на овој младоженец стана хит: Попот го праша дали е ветен на друга?

На церемонијата на црковната венчавка овој младоженец очигледно вознемирен од трема го изнасмеа цел регион со одговорот. Попот го праша дали е ветен на друга?, а младоженецот...