Ознака: Венчавка
Калеидоскоп 08.01.24 | 13:13

Венчавка која се слави во злато дури 10 дена: Се жени најпосакуваниот принц со девојка од Балканот

Убавицата со хрватски корени Аниша Иса Калебиќ се омажи за еден од најпосакуваните ергени, брунејскиот принц Абдула Матина. Веридбата се одржала во ноември минатата...

Семејство 05.06.23 | 08:49

Лани помалку се венчававме ама и помалку разведувавме

Минатата година во земјава биле склучени вкупно 12 882 склучени бракa, што е за 2.4 отсто помалку од претходната година. соопшти Државниот завод за статистика. Најмногу бракови,...

Култура 03.02.23 | 09:06

Сила од Турција и Миколај од Полска се вљубиле на Летната школа за македонски јазик во Охрид, по пет месеци се венчале

Сила Екин од Турција и Миколај Зараѓи од Полска летово се запознале на Летната школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура (МСМЈЛК) при...

Семејство 17.07.22 | 22:09

Се венчаа Џенифер Лопез и Бен Афлек

Американската поп-пејачка Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се венчале во Лас Вегас, откако славната двојка ја обнови својата романса по речиси 20 години, објавија во...

Македонија 24.03.22 | 10:41

Секоја епархија има свој тарифник, не е исто да се жениш во Скопје или во Битола

Засега на ниво на црквата не сме разговарале за генерално покачување на цените на црковните услуги, вели во изјава за „Нова Македонија“, митрополитот дебарско-кичевски...

Калеидоскоп 23.03.22 | 18:41

Асанж се ожени во затворот „Белмарш“

Стела Морис, вереницата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, пристигнала во затворот „Белмарш“ во кој денеска ќе се одржи нивната венчавка. Стела на венчавката...

Свет 07.03.22 | 13:49

Љубов во време на војна: Украински војници се венчаа на фронтот

Фотографиите и снимките од хаосот кои секојдневно ни доаѓаат од Украина, понекогаш ги заменуваат оние во кои животот и љубовта ја победуваат смртта. Лесија и Валериј,...