Ознака: Тотенхем
Фудбал 30.09.20 | 10:42

Мурињо: Треба да се забрани фудбалерите да играат на два натпреара во рок од 48 часа

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека треба да се забрани фудбалерите да учествуваат на два натпревара во рок од 48 часа. Португалецот го кажа ова кога го замолија...

Фудбал 24.09.20 | 23:33

Ја испофали Шкендија: Мурињо е вистински господин

Голем интерес владееше за прес конференцијата на Жозе Мурињо. “Специјалниот“ покажа дека е вистински џентламен и ја пофали Шкендија како и гостопримството на домаќините. Шкендија...

Фудбал 24.09.20 | 22:03

Шкендија се бореше, но на крај загуби од Тотенхем

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“...

Фудбал 24.09.20 | 21:31

Еврогол на Нафиу: Шкендија го шокира Тотенхем

Шкендија се враќа во игра против Тотенхем! После голот во четвртата минута Тотенхем не покажа многу, а тоа Шкендија сега го искористи и резултатски. Нафиу постигна прекрасен...

Фудбал 24.09.20 | 16:10

Тотенхем е најскапиот противник на еден македонски клуб: На Арената доаѓаат 775 милиони евра

Екипата на Тотенхем, која вечерва во Скопје ќе игра против Шкендија, е најскапиот фудбалски колектив што некогаш се сретнал со македонска екипа. Според податоците на...

Фудбал 23.09.20 | 22:28

„Република“ ги доби автограмите од ѕвездите на Тотенхем (ФОТО)

Во Скопје владее вистинска еуфорија со доаѓањето на Тотенхем иако тоа е завиено со доза на мистериозност. Екипата на Жозе Мурињо е сместена во хотелот Хилтон и до утрешниот...

Фудбал 23.09.20 | 13:45

Тотенхем не е само Мурињо и Бејл туку и убавата Алекс

Тотенхем покрај машката екипа на чело со Мурињо која денеска доаѓа во Скопје има и женски тим кој настапува во Премиер лигата. Прва ѕвезда во тимот е Алекс Морган. Оваа...

Фудбал 18.09.20 | 12:49

Герет Бејл ќе игра против Шкендија: Трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем е во завршна фаза

Герет Бејл во текот на денот треба да ги заврши сите формалности околу трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем. Тоа за Велшанецот ќе значи враќање во клубот од каде што...

Фудбал 01.09.20 | 13:24

Мурињо доаѓа во Скопје: Со победа против Ботошани, Шкендија ќе го пречека Тотенхем

Доколку Шкендија го елиминира романски Ботошани, ќе го пречека англиски Тотенхем. Лондонскиот тим игра против Локомотив Пловдив, но е огромен фаворит за триумф, што...

Фудбал 19.06.20 | 23:53

Дербито без победник: Варот го спаси Тотенхем од пораз

Во 30-то коло од Англиското фудбалско првенство Тотенхем на домашен терен вечерва одигра нерешено 1:1 со Манчестер јунајтед. Избраниците на Жозе Мурињо поведоа преку...

Фудбал 20.05.20 | 12:24

Откако отслужи војска Сон се враќа на тренинзите во Тотенхем

Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хеунг-мин пристигна во базата на Тотенхем, соопшти прес-службата на лондонскиот  клуб. Дваесет и седумгодишниот фудбалер претходно три недели...

Фудбал 08.05.20 | 13:32

Напаѓачот на Тотенхем го отслужи долгот кон татковината и сега може да се врати на фудбалот

Напаѓачот на Тотенхем и репрезентацијата на Јужна Кореја, Хјун Мин Сон го заврши задолжителниот воен рок во својата татковина. Стрелецот на „петлите“ настапи на многу...

Фудбал 02.10.19 | 14:07

Секс-скандал причина за седумте примени гола на Тотенхем

Британските медиуми вината за катастрофалната игра на Тотенхем оваа сезона, особено синоќешниот дебакл против Баерн среде Лондон (2:7), ја пронајдоа во секс-аферата која...

Фудбал 25.09.19 | 09:36

Тотенхем елиминиран од Лига Купот од клубот од четвртата дивизија

Тотенхем не успеjа да го помине шеснаесетфиналето на англискиот Лига куп. Финалистите од Лигата на шампионите од минатата година, синоќа загубија од Колчестер, клуб...

Фудбал 27.08.19 | 13:31

Деле Али се враќа за дербито со Арсенал

Екипата на Тотенхем очекува еден од своите најдобри фудбалери, Деле Али да се врати на зелениот терен за неделното градско дерби во Северен Лондон, кај Арсенал. Деле...

Фудбал 17.08.19 | 21:40

Драма, скандали и реми помеѓу Сити и Тотенхем

Тотенхем покажа убиствена ефикасност пред голот и си замина со бод од стадионот на Манчестер Сити – 2:2. „Граѓаните“ на двапати водеа по головите на Рахим Стерлинг (20)...

Фудбал 25.07.19 | 13:31

Тотенхем подготвен да го сруши трансфер рекордот за Пауло Дибала

Тотенхем е подготвен да го сруши својот трансфер рекорд по втор пат во овој трансфер период. Откако тоа го стори тоа со Танги Ндомбеле, се очекува „Спарси“ да понудат...

Фудбал 29.05.19 | 16:39

Финалето во ЛШ ќе биде најобезбедуваниот спортски настан во Шпанија

Претстојната битка меѓу Тотенхем и Ливерпул во саботата ангажира досега невидени ресурси за властите во Шпанија. Мадридската полиција соопшти дека финалето на Лигата...

Фудбал 11.05.19 | 14:46

Тотенхем го договори првиот летен трансфер

Минатите два трансфер периоди тимот на Тотенхем направи нешто изненадувачкo, односно тие не ангажираа ниту еден нов фудбалер, а причината за тоа беше изградбата на новиот...

Фудбал 08.05.19 | 23:33

Хет-трик на Моура за победа на Тотенхем и сензационален пресврт за англиско финале во ЛШ

Лукас Моура постигна хет-трик за сензационална победа со пресврт на Тотенхем над Ајакс од 3-2 на гости, со која англискиот премиерлигаш се пласира во финалето на фудбалската...