Хари Кејн, најдобриот фудбалер на Тотенхем, негов капитен и рекордер по бројот на постигнати голови е трансферна цел на речиси сите најголеми клубови во Европа, пред се во ПЛ, но Кејн има договор со својот клуб до јуни 2024 година.

Ова значи дека ако Даниел Леви, првиот човек на клуботдоколку не го продаде во јуни, тоа значи дека следното лето Кејн ќе биде слободен.

Токму затоа од Тотенхем на сите понуди за Кејн одговараат дека цената е 110 милиони евра за евентуален трансфер ова лето. Па кој сака нека повели.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.