Ознака: тинејџери
Технологија 26.08.22 | 11:42

Половина од американските тинејџери интернет користат речиси постојано

Речиси половина од американските тинејџери велат дека користат интернет „речиси постојано“, според најновото истражување спроведено на 1.316 тинејџери. Процентот на...

Црна хроника 16.04.22 | 12:02

При судир на тинејџери оштетени и три паркирани возила, тешко повреден 15-годишник

Вчера околу 18,30 часот е пријавено дека во Куманово, на бул.„3-та Македонска ударна бригада“ се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило...

Црна хроника 27.03.22 | 18:08

Тинејџери направиле хаос во Росоман

На 26.03.2022 во 01:30 часот, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Р.Ѓ.(19) и Љ.С.(18), двајцата од Росоман, затоа што се однесувале агресивно и оштетиле инвентар...

Црна хроника 20.02.22 | 17:26

Албански тинејџери во полиција лажно пријавиле дека ги нападнала банда, всушност „по грешка“ бил повреден од другар

Ноќва околу 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци, скопско, А.Н.(19) од с.Брест, скопско и негов малолетен другар биле физички нападнати од три лица,...

Црна хроника 12.02.22 | 16:57

По пет дена пронајдени двајца исчезнати тинејџери

Во петокот, во 15.50 часот од полициски службеници од СВР Скопје на автобуска постојка во село Сушица пронајдени се Б.С.(15) од с.Марино и Д.Т.(15) од с.Мралино, за кои на 07.02.,...

Здравје 08.02.22 | 21:04

ЕМА почна проценка на бустер доза за тинејџери

Европската агенција за лекови (ЕМА) почна ревизија за да процени дали вакцината против Ковид-19 на Фајзер и Бионтек може да се користи како трета дополнителна вакцина...

Свет 31.12.21 | 17:23

Тинејџер со мачета ги бркал главните во џамијата, му го смениле пасвордот за интернет сред игра

Двајца тинејџери, од кои едниот со мачета во раце, се уловени од надзорните камери на џамијата во Медан, Индонезија, како одат по ходниците и ги бараат вработените. Лути...

Свет 30.04.21 | 15:42

Oд „Фајзер“ чекаат одобрување за нивната вакцина да ја примаат и деца од 12 до 15 години

Фајзер и БиоНТек потврдија денеска дека Европската агенција за лекови (ЕМА) понделе барање за проширување на примената на нивната вакцина против коронавирусот кај...

Балкан 03.01.21 | 21:21

Ќе се испрашуваат и луѓе за смртта на тинејџерите во Посушје, потврди началникот на полицијата

Началникот на полицијата на кантонот Западна Херцеговина, Милан Галиќ, потврди дека истрагата за тинејџерите кои трагично ги загубија животите на новогодишната ноќ...

Балкан 03.01.21 | 09:28

Детали како се случила трагедијата во која загинаа осумте тинејџери во Посушје

Агрегатот за струја што се користел за загревање на викендичката во која на новогодишната ноќ се задушија осум тинејџери во Посушје бил во оставата, чајната кујна...

Балкан 02.01.21 | 22:43

Стравотни детали од обдукцијата за загинатите тинејџери: Се обиделе да излезат, но не успеале

По завршената обдукција на телата на несреќно загинатите момчиња и девојки од Посушје, во медиумите се појавија нови детали за кобната несреќа на новогодишната ноќ. Една...

Балкан 02.01.21 | 13:48

Детали за смртта на осумте тинејџери – издувните гасови влегле низ подотворениот прозор

Аутопсијата на телата на трагично загинатите девојчиња и момчиња од Посушје, кои беа пронајдени мртви во викенд куќа во Трибистово, БиХ, ќе започне денес во Мостар. Веднаш...

Балкан 02.01.21 | 07:58

Трогателни сцени: Скршени од болка, родителите на осумте починати тинџејџери на местото на трагедијата

Вистинска драма се случувала кога роднините и родителите на починатите тинејџери пристигнале на местото каде што се случи трагедијата во Бих, кога осум тинејџери на...

Здравје 19.08.20 | 09:20

За една недела 75 деца до 19 години се заразиле со Ковид-19 во Македонија

Во периодот од 10 до 16 август, 75 лица до 19 години се заразиле со Ковид-19 во Македонија, се вели во редовниот извештај на Институтот за јавно здравје. Според ИЈЗ, Регистрирани...

Семејство 04.08.20 | 23:43

Tри девојчиња хоспитализирани откако поради предизвик испиле повеќе апчиња за алергија

Три тинејџерки завршија во болница во рок од една недела поради предизвик кој започна на социјалната мрежа „Тик-ток“. Се работи за „Бенадрил“ предизвикот, во кој се...

Црна хроника 03.07.20 | 11:25

Двајца тинејџери повредени откако се судриле со велосипеди

Двајца тинејџери од Велес, на возраст од 14 години, се здобиле со телесни повреди со различен интензитет, откако се судриле додека возеле велосипеди. Како што соопшти...

Семејство 28.12.19 | 12:47

Тинејџери сами му ја реновирале куќата на својот болен сосед

Сиромашниот Самид Бошиќ живее во Дубица во Босна и Херцеговина. Тој наскоро ќе биде многу изненаден кога од болница ќе се врати дома. Имено, младите волонтери од Здружението...

Црна хроника 25.10.19 | 12:24

Шест тинејџери цела година ограбувале богати куќи

СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти вкупно 27 тешки кражби и обиди за тешки кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар...

Црна хроника 11.10.19 | 20:26

Тинејџери со шипки се тепале во училиште, настрадало момче кое сакало да ги раздели

Вчераутро во Полициска станица Кичево, било пријавено дека во средно училиште дошло до физичка пресметка помеѓу 17- годишник од с. Преглово и 15 – годишник од с. Пласница...

Свет 19.09.19 | 17:35

Момче смртно прободено со нож, сведоците снимале наместо да му помогнат

Шеснаесетгодишно момче им подлегнало на повредите добиени по напад со нож во близина на средното училиште „Океансајд“ во Њујорк. Нападот се случил во понеделникот...