Ознака: технички премиер
Македонија 13.08.20 | 18:14

Пендаровски: Ако никој не формира влада, а Собранието не се самораспушти, Спасовски ќе биде технички премиер

Претседателот на државата Стево Пендаровски на денешната прес конференција порача дека доколку никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Оливер Спасовски...

Твитови 03.01.20 | 19:43

Спасовски заигра ракомет – и предизвика инцидент

Сеир на денот денеска се несомнено триесетте прашања на Оливер Спасовски. НЕ-МО-ЖАМ! Вака се немам смеено од кога другар ми се сопна со двете раце пикнати во џебовите...

Твитови 03.01.20 | 19:17

Емил Димитриев беше похаризматичен

Технички премиер Емил Димитриевски VS технички премиер Оливер Спасовски Емил Димитриев беше по харизматичен. — Миле Паника (@Mile_Panika) January 3, 2020

Македонија 03.01.20 | 18:21

Спасовски: СДСМ покажа како се одржуваат избори

Во 16.30 часот во Собранието почна седницата за избор на Влада. Прв збор имаше мандатарот Оливар Спасовски. Ова е време кога треба да се организираат фер и демократски...

Македонија 03.01.20 | 14:08

Пендаровски му го врачи мандатот за техничкиот премиер на Оливер Спасовски

Претседателот Стево Пендаровски врз основа на член 84 од Уставот, а во согласност со член 43 од Законот за Владата во вилата Водно му го врачи мандатот на Оливер Спасовски...

Македонија 02.01.20 | 19:46

Илиевски: СДСМ од 2015 до денес го држи во МВР, а сега и го унапредува во технички премиер човекот кој запалено буниште го нарече тероризам

Богдан Илиевски на својот фејсбук профил напиша: ВМРО изнесе два предлози за МВР, кој од кој поквалитетен во очи на цела јавност со милијарда обуки, одликувања, искуство,...

Македонија 28.12.19 | 13:07

Компромотирачки фотографии на новиот технички премиер

На социјалните мрежи постојано се објавуваат компромитирачки фотографии од новиот технички премиер Оливер Спасовски, кој е во друштво на Бојан Јовановски, познат уште...

Македонија 27.12.19 | 23:10

Спасовски: Moјата желба е што пократко да бидам премиер

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ вечерва на одделни седници одлучија министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да биде технички премиер во преодната влада...

Македонија 27.12.19 | 20:56

И официјално: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер на преодната влада

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ вечерва на одделни седници одлучија министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да биде технички премиер во преодната влада...

Македонија 27.12.19 | 20:06

ВО ЖИВО: Оливер Спасовски технички премиер, Царовска вицепремиер

Централниот одбор на СДСМ утврди дека Оливер Спасовски ќе биде технички премиер, а Мила Царовска ќе го замени вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, дознава...

Македонија 21.12.19 | 17:48

Николовски обелодени: Техничкиот премиер ќе биде познат в петок

В петок на 27 декември СДСМ ќе го објави кандидатот за технички премиер, откако претходно одлуката ќе мине низ процедурите на Извршниот и Централениот одбор, а министрите...

Македонија 20.12.19 | 12:01

Името на техничкиот премиер СДСМ ќе го открие по седницата на ЦО

Кон крајот на следната недела ќе биде познато името на техничкиот премиер, откако следниот петок ќе заседава Централниот одбор на партијата, а претходно ќе се состане...

Македонија 20.12.19 | 09:19

Мицкоски: Не верувам дека Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека не верува дека Оливер Спасовски ќе биде технички премиер. Тој додаде...

Македонија 19.12.19 | 15:18

Спасовски технички премиер, Царовска останува во Труд и социјала

Раководството на СДСМ ја прифатило одлуката на премиерот во заминување и партиски лидер Зоран Заев на премиерското столче 100 дена пред избори да седне вицепремиерот...

Македонија 20.11.19 | 16:51

Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Актуелниот министер за внатрешни, Оливер Спасовски, ќе биде технички премиер, ова за Сител го потврдил извор во партијата. На 3 јануари, откако премиерот во заминување...

Македонија 08.11.19 | 19:55

Спасовски: Кој ќе биде технички премиер зависи од Заев

Јас сум насочен кон реализацијата на проектите, кој ќе биде технички премиер е одлука на  Зоран Заев, рече денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во...

Македонија 21.10.19 | 20:31

ТВ21: Николовски можен технички премиер

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека согласно Договорот од Пржино тој ќе се повлече од функцијата на 3 јануари во јавноста почна да се калкулира дека негов заменик...

Македонија 20.10.19 | 20:28

Шекеринска извиси, Оливер Спасовски технички премиер

Оливер Спасовски ќе биде технички министер во преодната влада, брифираат за „Република“ извори од лидерската средба. Премиерот Зоран Заев прифатил 100 дена техничка...