Ознака: ТЕЦ Неготино
Економија 07.12.20 | 19:26

Владата: Ќе се гради ХЕЦ Чебрен, а ќе се продава ТЕЦ Неготино

Владата ја задолжи Електрани на Македонија (ЕСМ) да почне постапка за изработка на физибилити студија за јавно-приватно партнерство или за продажба на ТЕЦ Неготино. Како...

Економија 03.12.20 | 16:11

Најмалку 10 компании заинтересирани за ТЕЦ Неготино

Најмалку 10 компании се заинтересирани за ТЕЦ Неготино, но физибилити студијата, која се очекува да биде готова на почетокот на следната година, ќе покаже дали овој енергетски...

Економија 10.07.20 | 23:38

Еден од пајташите на Заев: Директорот на ТЕЦ Неготино никој не го видел, ама мангупот зема 2.500 евра плата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во Кавадарци зборуваше...

Економија 01.06.19 | 15:03

TEЦ Неготино: Не е точно дека органзираме превоз за Парадата на гордоста

Информацијата дека TЕЦ Неготино на своите вработени им обезбедува бесплатен превоз за Парадата на гордоста во Скопје се невистинити, неточни информации и манипулации...

Економија 31.05.19 | 21:11

ТЕЦ Неготино организира доаѓање на Парадата на гордоста во Скопје

Автобуски превоз до Скопје и назад ќе обезбеди ТЕЦ Неготино за сите кои сакаат да учествуваат на Парадата на гордоста што ќе се одржи на 29 јуни во Скопје. Почитувани...