Ознака: состав
Фудбал 19.05.21 | 17:09

Утре ќе се знае составот на македонската фудбалска репрезентација за Европското првенство

Селекторот Игор Ангеловски утре претпладне на прес-конференција ќе го објави составот со кој македонската фудбалска репрезентација ќе отпатува на Европското првенство. Ангеловски,...

Фудбал 19.05.21 | 14:11

Се враќаат двајцата ветерани: Германија го објави списокот на фудбалери за Европското првенство

Селекторот германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев, го објави списокот на фудбалери за настап на Европското првенство. Новитет во составот е враќањето на...

Фудбал 15.03.21 | 14:10

Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за почетокот на квалификациите за Светското првенство

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на фудбалери за претстојните три натпревари против Романија (25. март, Букурешт),...

Македонија 29.08.20 | 09:26

Предложениот владин состав со најмногу правници и економисти, најмладиот министер ќе има 33 години

Правници и економисти доминираат во предложениот состав за новата Влада на мандатарот Зоран Заев. За спроведувањето на владината програма ќе бидат задолжени и електроинженер,...

Балкан 03.08.20 | 16:30

Конституиран новиот српски Парламент, пратениците дочекани со јајца и домати

Со полагање на заклетва на народните пратеници денеска во Белград е конституиран новиот српски Парламент, јави дописникот на МИА од Белград. Со седницата претседаваше...

Македонија 19.07.20 | 09:00

Димовски: Влада ќе прави ДУИ, партијата што ќе влезе во коалиција – потпишува капитулација

Македонската партија што ќе влезе во коалиција со блокот албански партии, ќе си потпише капитулација на зелен терен и таа Влада ќе трае до локалните избори догодина,...

Македонија 17.07.20 | 13:11

Политика останува машка работа: Новиот пратенички состав со помалку жени од претходниот

Изборите завршија, како што завршија, па иако се уште ништо не е дефинитивно, факт е дека овој парламентарен состав има повеќе мажи од жени. Поточно бројот на жени пратенички...

Македонија 05.01.20 | 13:37

Го има само тој што го нема: Оливер Спасовски испари од Владата

На официјалната страна на Владата прикажан е составот на владата, ама во испомешан состав, а новите министри сосе новиот премиер никаде ги нема. Така како претседател...