Ознака: Сонце
Сервиси 17.08.19 | 17:38

Македонија на удар на нов африкански бран – детална анализа

Во текот на следните денови нашата територија ќе биде под влијание на нов Африкански бран и истиот ќе услови значителен пораст на максималните дневни температури на...

Македонија 12.08.19 | 09:57

Згаснува сонцето од Кутлеш: Oд денес не смее да стои на ниту една институција или јавно место

Симболот на првото знаме на независна Македонија, Сонцето од Кутлеш, од денес не смее да стои на ниту еден споменик, ниту пак институција или јавно место – вака стои...

Музика 05.07.19 | 14:33

И телевизија Сонце по „грешка” ги избриша сите песни од Тамара

Телевизија Сонце исто така како и Радио Кавадарци објави дека по „грешка” се избришани сите песни од Тамара Тодевска.

Сервиси 10.02.19 | 08:38

Денеска сонце ќе нè огрее

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од пет до 16 степени. Во...

Сервиси 27.01.19 | 08:26

Денеска уживајте во сонцето

Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност, поголема на северот и на истокот. Утрово ќе има услови за појава на магла. Во северните делови...

Калеидоскоп 05.12.18 | 23:22

Најсјајната комета на 16 декември ќе помине најблиску до Земјата

Најсјајната комета наречена 46P/Wirtanen следната недела ќе помине покрај Земјата. Тоа ќе биде една од десетте најблиски средби со вакво небесно тело од 1950 година и една од...