Ознака: Софче Гаврилова Ефремова
Црна хроника 07.04.22 | 14:27

Дукоски: Пресудата е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката кон Јовановски

Оваа пресуда е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката Ефремова кон Бојан Јовановски, убеден е неговиот адвокат Сашо Дукоски. Хиена! Ова е доказ дека сте...

Македонија 07.04.22 | 12:58

Хиена! Ова е доказ дека сте слуга на Зоран Заев, ѝ рече Боки на судијката

Ова е доказ дека вие сте слуга на Зоран Заев ѝ рече обвинетиот Бојан Јовановски на судијката и не ја дочека до крај пресудата. Откако судијката Софче Ефремова Гаврилова...

Македонија 15.12.21 | 11:43

Затоа што му ја коментира облеката, хистерично му се дере и го мрази, Боки 13 бара разрешување на судијката Гаврилова-Ефремова

Бојан Јовановски-Боки 13 бара разрешување на судијката Софче Гаврилова-Ефремова која му суди во предметот за работењето на „Меѓународниот сојуз“, дознава „А1он“. Тој...

Црна хроника 09.12.21 | 12:14

Џолев е корумпиран, а судијката Гаврилова постојано ме цензурира, рече Јовановски во кавгата со која почна денешното рочиште

Обвинетиот Бојан Јовановски денеска со полиција беше изнесен од судница, поради караница помеѓу него и судијката за време на рочиштето за „Меѓународен сојуз“. Јовановски...

Македонија 24.11.21 | 11:57

Дали судијката во „Меѓународен сојуз“ намерно ги одлага рочиштата поради содржината во телефонот на Боки?

Денеска требаше да има рочиштеза предметот Меѓународен сојуз но обвинетиот Бојан Јовановски не беше спроведен во судот. Под изговор на судот дека не е пронајден сведок...