Оваа пресуда е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката Ефремова кон Бојан Јовановски, убеден е неговиот адвокат Сашо Дукоски.

Која е вината на Бојан? Дали сметате дека некому може да одземете пари во максимално обезбедувана банка каде имате статус на ВИП клиент и да подигнете 720.000 евра и да тоа не пријавено како кривично дело.Кажете ми еден доказ. Првата изјава на Мицевски беше дека верува во овој проект и оти не се чуствува измамен.Непосредно после тоа му беше пратена финансиска полиција и тој поднсе кривична пријава, потсетува адвокатот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.