Ознака: Силјан Мицевски
Македонија 05.09.19 | 15:34

Героски: Кирацовски ми призна дека посредувал за средбата на Боки 13 со Мицевски и со Петровска

Новинарот Бранко Героски потврди дека се сретнал со Кирацовски и дека му рекол дека веројатно направил фаул кон него во написите за „Рекет“. Го пренесуваме неговиот...

Вести 04.09.19 | 09:42

Ременски дојде кај Рускоска

Пратеничката Фросина Ременски изутринава дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да даде исказ во врска со случајот „Рекет“. По обелоденувањето...

Македонија 03.09.19 | 15:59

Сиљан Мицевски го брани Боки 13

Сиљан Мицевски е убеден во тоа дека проектот за изградба на куќарки за пензионери ќе бил успешен. Ја имал поддршката и од градоначалникот на Охрид Јован Стојановски,...

Македонија 03.09.19 | 11:57

Лага го дрма „Рекет“

Вчерашната изјава на Силјан Мицевски не е само во спротивност со неговото претходно тврдење, туку и со изјавите на директорката на 1ТВ и еден од сопствениците на Меѓународниот...

Македонија 02.09.19 | 15:40

Силјан, бабата или Финансова – некој овде лаже, Вилма треба да каже

Откако денеска во судот на распит дојде Силјан Мицевски и рече дека парите не ги платил како авторски хонорар туку на сметката на Меѓународен сојуз, новинарот Бранко...

Македонија 02.09.19 | 12:55

Силјан Мицевски: Не ѝ дадов пари на пензионерката – ќе си ги барам од Боки 13

Бизнисменот Сиљан Мицевски денеска по втор пат се појави во Јавното обвинителство во врска со истрагата за случајот „Рекет“, а за новинарите изјави дека ќе ги бара...

Македонија 02.09.19 | 11:24

И Силјан Мицевски кај Вилма Рускоска

Раздвижено и работно во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Откако заврши распитот на водителката Лила Филиповска, кај Рускоска на распит во врска...