Ознака: штипска болница
Македонија 11.12.23 | 13:44

Околу Нова година нови тендери за доградба на Штипската и Кичевската болница

Министерот за здравство Фатмир Меџити информираше дека околу Нова година ќе има нови тендери за доградба на новите згради на болниците во Кичево и во Штип. Ова го најави...

Македонија 02.03.23 | 17:16

Пациентите со месеци чекаат за операција на жолчка во штипската болница

Граѓани од Радовиш и околината на Штип реагираат дека чекаат за операција на жолчка, од штипската болница добиле какошто велат образложение дека нема доволно медицински...

Македонија 18.01.23 | 20:24

Кога ќе се однесе пациент во Штип со посериозни проблеми – јавна тајна е дека назад се враќа во погребaлно возило

Јавен апел до премиерот на Република Македонија, министерот за здравство во владата, директорот на болницата во Штип и сите одговорни во одделенијата во болницата испраќа...

Македонија 04.01.23 | 16:32

Д-р Стојменов: Изолирајте ги болните дома, мијте се, проветрувајте, штипската болница врие од заболени од грип

Штипските здравствени ординациите деновиве бележат зголемен број на пациенти со горнореспираторни и долнореспираторни заболувања. Инфекциите кај граѓаните сѐ почести,...

Македонија 25.09.22 | 12:05

Стоилковски: Сопругата и балдаската на Бочварски вработени во исти ден во штипската болница

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на прес-конференција објави дека сопругата и балдаската на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски биле вработени...

Здравје 25.08.22 | 15:45

Не можевме да го спасиме, па го пративме на КАРИЛ: Протече извештајот за смртта на 25-годишниот Ванчо

25-годишниот Јован Димовски од Берово, кој наводно поради сепса предизвикана од забот кој го лекувал во Штипската болница прерано го напушти овој свет, првпат во болницата...

Црна хроника 25.08.22 | 13:24

25-годишниот Ванчо почина од сепса по лошо поставен дрен на заб во штипската болница

Момче од Берово почина откако добил сепса по дренирање заб во штипската болница. За случајот преку социјалните мрежи известија негови блиски. Само во нашата држава,...

Македонија 04.03.22 | 19:31

Новата штипска болница изградена 31 процент

Штипската Клиничка болница се гради пет години, а досега главниот изведувач грчки „Интеркат” има завршено ниту една третина, односно 31 проценти. Од Министерството...