Ознака: сестри
Калеидоскоп 08.08.20 | 09:48

Две сестри се породиле во ист ден, но во случајов има уште поневеројатно нешто

Сестрите Невена Ковачевиќ и Бојана Пантовиќ Џуриќ неделава се породија во ист ден, но тоа не е најневеројатната работа во овој случај, велат од болницата во Чачак, Србија, Имено,...

Црна хроника 19.07.20 | 14:44

Малолетни сестри од Инџиково избегале од дома

На 18.07.2020 во 04:00 часот во СВР Скопје, Х.А.(37) од Скопје, пријавила дека на 17.07.2020 во 19:00 часот од семејниот дом во с.Инџиково се оддалечиле нејзините ќерки А.А.(15) и А.А.(13). По...

Здравје 12.07.20 | 11:11

Го ширите ова с*ање, додека го спасуваме вашиот себичен за*ник: Крик на медицинска сестра

Една сестра од членовите на медицискиот персонал во Ковид центарот во Бањица, во свое, но и во име на своите колеги испрати силна порака. Ова е нејзиниот статус на Фејсбук: Вие...

Македонија 13.06.20 | 15:34

Шеснаесет медицински сестри од ГАК се во изолација, но не од случајот со родилката

Родилката која беше во Гинеколшко-акушерската клиника, потоа во болницата „Ремедика“, понатаму примена на Инфективната клиника во Скопје и на свое барање согласно...

Македонија 11.06.20 | 16:26

Од понеделник дополнителен тим доктори и сестри во Клиниката за инфективни болести и во „8-ми Септември“

Од понеделник десет лекари од државата и од клиниките, кои што имаат соодветна експертиза во областа на интерната медицина, пред се пулмологијата, како и десетина медицински...

Балкан 17.02.20 | 10:04

Загинаа најубавите сестри на Балканот

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила утринава околу 4 часот во Гетеборг, загинале четири лица, чија старост е околу 20 години, а како што е потврдено меѓу настраданите...

Свет 01.02.20 | 15:17

Ги злоставувал, па му пресудија: Трите сестри кои го убија татко им, излегуваат од затвор?

Руските сестри Качатуријан, кои се обвинети за убиство на својот татко, наскоро би можеле да добијат намалена казна поради “потребна одбрана”, рекол нивниот адвокат...

Култура 24.12.19 | 12:22

Заврши снимањето на филмот „Сестра“, долгометражно деби на младата режисерка Дина Дума

Во неделата, на езерото Матка беше удрена последната клапа од играниот филм „Сестра“, долгометражното деби на младата македонска режисерка Дина Дума, во продукција...

Естрада 25.11.19 | 08:40

И тие блеснаа како Анастасија: Ова се сестрите на Богдана

Иако не се познати во јавноста како Анастасија, сестрата на зетот, сестрите на Богдана Родиќ не останаа во сенка на „свадбата на деценијата“, како што ја нарекуваат...

Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Семејство 24.10.19 | 18:38

Во напад на љубомора, ја избола сестра си 189 пати, ѝ го исекла увото, ѝ ги извадила очите

Девојка од Русија ја убила помалата сестра, и го отсекла увото и ѝ ги извадила очите, па осудена е на 13 годни затвор. Јелисавета Дубровина (18) ја избола сестра си Сефанија...

Црна хроника 09.08.19 | 15:40

Две сестри нападнати на улица во Скопје

Две сестри биле нападнати на улица во Скопје, информира МВР. Нивната мајка, 33-годишната П.С. од Скопје, синоќа во 01:30 часот во СВР Скопје, пријавила дека на 08.08.2019 околу...

Патувања 25.06.19 | 20:20

Едно од омилените летувалишта на Македонците ја крие приказната за одмаздата на сестрите

Покрај неверојатната боја на морето, богатата историја, луксузните одморалишта, Анталија сместена на турскиот брег изобилува и со интересни приказни и легенди. Во овој...

Свет 04.03.19 | 10:23

Осум и петгодишна сестра преживеале сами во дивина

Две сестри, на возраст од осум и пет години, кои во петокот исчезнаа во Северна Калифорнија пронајдени се во рамки на големата потрага по нив во која биле вклучени хеликоптери...

Економија 08.02.19 | 15:05

Ред се реди за работа во државни фирми: Деца, сестри, зетови на државни функционери први на листата

Деца, сестри, зетови, поблиски и подалечни роднини на државни функционери се први на листата и добиваат работа во државни фирми. Од јуни 2017 година досега, во М-НАВ се...

Црна хроника 22.12.18 | 21:22

Пронајдени двете малолетни сестри кои таткото вчера ги пријави за исчезнати

Министерството за внатрешни работи ја информира дека по преземени мерки од страна на полициски службеници се пронајдени С.К. (14) и Т.К. (13), за кои вчера (21.12.2018) во Полициската...