Ознака: сестри
Балкан 08.11.19 | 19:20

Среќната Мара доби четири внучиња за само два часа: Три сестри се породиле во еден ден

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала...

Семејство 24.10.19 | 18:38

Во напад на љубомора, ја избола сестра си 189 пати, ѝ го исекла увото, ѝ ги извадила очите

Девојка од Русија ја убила помалата сестра, и го отсекла увото и ѝ ги извадила очите, па осудена е на 13 годни затвор. Јелисавета Дубровина (18) ја избола сестра си Сефанија...

Црна хроника 09.08.19 | 15:40

Две сестри нападнати на улица во Скопје

Две сестри биле нападнати на улица во Скопје, информира МВР. Нивната мајка, 33-годишната П.С. од Скопје, синоќа во 01:30 часот во СВР Скопје, пријавила дека на 08.08.2019 околу...

Патувања 25.06.19 | 20:20

Едно од омилените летувалишта на Македонците ја крие приказната за одмаздата на сестрите

Покрај неверојатната боја на морето, богатата историја, луксузните одморалишта, Анталија сместена на турскиот брег изобилува и со интересни приказни и легенди. Во овој...

Свет 04.03.19 | 10:23

Осум и петгодишна сестра преживеале сами во дивина

Две сестри, на возраст од осум и пет години, кои во петокот исчезнаа во Северна Калифорнија пронајдени се во рамки на големата потрага по нив во која биле вклучени хеликоптери...

Економија 08.02.19 | 15:05

Ред се реди за работа во државни фирми: Деца, сестри, зетови на државни функционери први на листата

Деца, сестри, зетови, поблиски и подалечни роднини на државни функционери се први на листата и добиваат работа во државни фирми. Од јуни 2017 година досега, во М-НАВ се...

Црна хроника 22.12.18 | 21:22

Пронајдени двете малолетни сестри кои таткото вчера ги пријави за исчезнати

Министерството за внатрешни работи ја информира дека по преземени мерки од страна на полициски службеници се пронајдени С.К. (14) и Т.К. (13), за кои вчера (21.12.2018) во Полициската...