Ознака: серена вилијамс
Семејство 02.05.23 | 14:12

41-годишната тенисерка Серена Вилијамс е повторно трудна

Професионалната тениска суперѕвезда Серена Вилијамс (41) е бремена и го очекува своето второ бебе со нејзиниот сопруг, ко-основачот на Редит, Алексис Оханијан. Парот,...

Останати спортови 03.09.22 | 10:58

Серена Вилијамс со солзи во очи за последен пат го напушти теренот

Американската тенисерка Серена Вилијамс со солзи во очите се прости од публиката на УС Опен каде го одигра последниот меч во богатата 27-годишна кариера. Вилијамс имаше...

Естрада 24.08.22 | 11:18

Меган Маркл почна емисија во која ќе ги разоткрива клишеата за жените: Серена Вилијамс прва гостинка

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, која е поранешна американска глумица, ја почна својата интернет-емисија во којашто ќе ги разоткрива клишеата за жените....

Останати спортови 09.08.22 | 09:33

Серена Вилијамс навести дека наскоро ќе се пензионира

Американската тенисерка Серена Вилијамс го навести своето скорешо пензионирање. Мислам дека веќе има светло на крајот од тунелот. Се доближувам до светлината, па…...

Останати спортови 25.08.21 | 15:53

Серена Вилијамс нема да настапи на УС Опен

Американската тенисерка Серена Вилијамс објави дека не успеала навреме да закрепне од повредата на препоните и поради тоа е принудена да го откаже настапот на грен-слем...

Останати спортови 18.02.21 | 09:06

Серена Вилијамс се расплака на прес-конференцијата по елиминацијата на Австралија опен

Американката Серена Вилијамс се расплака за време на прес-конференција откако ноќеска загуби од Јапонката Наоми Осака со резултат 3:6, 4:6 во полуфиналето на Австралија...

Останати спортови 30.09.20 | 14:20

Не може да оди: Серена се повлече од „Ролан Гарос“

Поранешната светска тенисерка број еден, Серена Вилијамс се повлече од „Ролан Гарос“ пред мечот од второто коло против Цветана Пиронкова. Причината за напуштање на...

Останати спортови 30.09.20 | 12:58

Серена Вилијамс се повлекува од Ролан Гарос

Серена Вилијамс, осовојувачка на 23 Гренд слем трофеи, објави дека се повлекува од Ролан Гарос. Помладата од сестрите Вилијамс во првото коло ја совлада сонародничката...

Останати спортови 09.08.20 | 14:13

Серена Вилијамс патува со 50 маски

Големата шампионка на „белите спортови“, Серена Вилијамс, го најави своето учество на сите турнири во САД, како и во Европа. Среде пандемијата на коронавирус, многу...

Останати спортови 04.11.19 | 20:44

Серена Вилијамс: Додека игра Федерер, ќе играм и јас

Американската тенисерка Серена Вилијамс, која има 38 години и еден месец е помлада од Роџер Федерер, вели дека ќе игра активно, сè додека во машка конкуренција се натпреварува...

Останати спортови 15.10.19 | 13:14

Серена Вилијамс: Oд Гугл дознав дека Алексис има дете

Тенисерката Серена Вилијамс изјави дека не знаела оти нејзиното тогашно момче Алексис Оханијан, а денес сопруг, има дете од претходен брак. Тие биле шест месеци во брак,...

Останати спортови 27.08.19 | 13:13

Серена Вилијамс убедлива против Шарапова

мериканката Серена Вилијамс ја совлада руската тенисерка Марија Шарапова со 2-0 во првото коло на Грен слем турнирот во Њујорк. Двата сета осмата носителка ги доби со...

Останати спортови 23.08.19 | 09:35

Најинтересен дуел: Шарапова, против Серена

Серена Вилијамс и Марија Шарапова ќе ги одмерат силите во најинтересниот дуел од првото коло на УС Опен, одреди ждрепката што беше извршена денеска во Њујорк. Серена...

Семејство 31.01.19 | 23:35

Ќерката на Серена Вилијамс ќе ви го украде срцето!

Тенисерката Серена Вилијамс во Беверли Хилс налетала на уште една спортска ѕвезда, Луис Хамилтон. Двајцата биле фотографирани како пријателски муабетат. На Серена...

Останати спортови 20.12.18 | 11:02

Се менуваат правилата поради Серена Вилијамс

Женскатa тениска асоцијација изгласа неколку промени за новата сезона. Така, тенисерките кои после породувањето се враќаат на турнирите ќе добиваат таканаречен „специјален...