Ознака: Седат Пекер
Македонија 28.06.21 | 18:58

Ќе биде ли Заев некогаш повикан да проговори за средбата со Пекер?!

Веќе два месеци Обвинителството молчи дали премиерот Зоран Заев ќе биде повикан на разговор, по тврдењето на турскиот нарко бос Седат Пекер, кој во Македонија има пасош...

Свет 14.06.21 | 14:26

Дали македонскиот пасош му помогна: Седат Пекер по распит во полицијата во Дубаи, пуштен на слобода

Седат Пекер, турскиот мафијашки шеф, кој периодов активно споделуваше видеа на социјалните мрежи поврзани со турските политичари, после распит во полицијата во Дубаи...

Македонија 14.06.21 | 10:45

Го уапсија Седат или Џадин Адемовски: Дали Пекер падна во Дубаи со македонски пасош?

Неофицијалните информации кои доаѓаат од Обединетите Арапски Емирати велат дека е упасен најголемиот турски криминалец Седат Пекер. Тој е најбараната личност во Турција...

Македонија 14.06.21 | 09:52

Контроверзниот бизнисмен со македонски пасош, Седат Пекер уапсен во Дубаи

Tурски новинар на социјалната мрежа Твитер објави дека полицијата на Обeдинети Арапски Емирати го спровела Седат Пекер надвор од неговата резиденција во Дубаи. Пекер...

Македонија 06.06.21 | 20:44

Ердоган ‘ржи под мустак, Заев „рака на срце“ – кабает

Премиерот Зоран Заев вчера престојуваше во Истанбул на средба со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, најавена како работна вечера. Сепак, посетата на Заев на Истанбул...

Македонија 06.06.21 | 12:21

Му ги истегна ли Ердоган на Заев ушите заради Седат Пекер?

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за здарвство, Венко Филипче, вчера престојуваше во Истанбул на средба со турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, при...

Балкан 03.06.21 | 11:15

Соработникот на Пекер со лисици на рацете чека екстрадиција во Македонија

Се појавија нови фотографии од Бобан Томовски кој турската полиција го означи како близок соработник на еден од најбараните криминалци Седат Пекер. Томовски бил уапсен...

Црна хроника 02.06.21 | 21:59

Уапсениот Бобан Томовски ќе биде екстрадиран в сабота

Турската полиција денеска на истанбулскиот меѓународен аеродром „Сабиха Ѓокчен“ го приведе македонскиот државјанин Бобан Томовски и се очекува во сабота тој да биде...

Македонија 02.06.21 | 12:21

Бобан Томовски уапсен во Турција, бил десна рака на Седат Пекер за шверцот на дрога во Македонија

Македонски државјанин кој му бил десна рака на мафијашот Седат Пекер е уапсен денеска во Турција, објавија турските медиуми. Конечно, лидерот на криминалната организација...

Македонија 31.05.21 | 12:04

Пекер со македонски пасош снабдувал со оружје и дронови борци на „Исламска држава“ во Сирија

На повидок е нов скандал на владата предводена од Зоран Заев. Еден од најбараните турски криминалци Седат Пекер кој во Македонија уживаше статус на ВИП личност а доби...

Македонија 28.05.21 | 08:50

Милошоски: Спасовски да ги прегледа камерите во хотел „Буши“, ќе најде снимки со турскиот бос Седат Пекер

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејбсук објави одговор од МВР на негово пратеничко прашање поврзано со аферата „Двојник“ и средбите што ги имал македонски полициски...

Вести 17.05.21 | 10:04

Зошто Обвинителството молчи за фактот дека Спасовски му дал полициско обезбедување на Пекер?

ЈО молчи, фактот што Седат Пекер добил полициско обезбедување од Спасовски нема да избледни, одговорност ќе има за сите. Не може светски криминалец како Седат Пекер...

Македонија 15.05.21 | 11:27

Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома,...

Македонија 14.05.21 | 15:38

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот...

Македонија 14.05.21 | 08:34

Дали Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Попусти се обидите на владата да го покрие срамот и криминалот на Зоран Заев и други припадници на СДСМ. Стана редовна пракса функционери на СДСМ да се блиски со мафијаши...

Македонија 13.05.21 | 09:17

За марихуаната или за друг бизнис? За што разговарата Седат Пекер и премиерот во домот на Заев?

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено...

Македонија 12.05.21 | 14:04

По три дена од интервјуто, Владата се сети дека Пекер не бил на гости дома кај Заев

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно...

Македонија 12.05.21 | 08:41

Милошоски: Дали Спасовски знае дека началникот во МВР за Интерпол Рефик Ќерими се среќавал со Пекер?

⚠️Бидејќи во јавноста има голем интерес околу тоа кој од повисоките структури во МВР бил запознаен со издавањето на 214 пасоши на нарко-босови со украден идентитет во...

Македонија 11.05.21 | 13:51

Пекер продава, а Заев произведува дрога – за што разговарале турскиот мафијаш и премиерот кај премиерот дома?

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби...

Македонија 11.05.21 | 10:30

Заев не демантираше дека турскиот криминалец Пекер му бил на гости

Еден ден откако се појави видео од турскиот криминалец Седат Пекер во кое тој за првпат открива дека имал добри односи со македонскиите политичари па дури и дека бил...