Ознака: Седат Пекер
Вести 17.05.21 | 10:04

Зошто Обвинителството молчи за фактот дека Спасовски му дал полициско обезбедување на Пекер?

ЈО молчи, фактот што Седат Пекер добил полициско обезбедување од Спасовски нема да избледни, одговорност ќе има за сите. Не може светски криминалец како Седат Пекер...

Македонија 15.05.21 | 11:27

Зошто Заев и Спасовски му дадоа полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?

Турскиот наркобос Седат Пекер, на кој од страна на Заев му беше дадено полициско обезбедување и придружба со возила на МВР со флешери кажа дека бил и кај Зоран Заев дома,...

Македонија 14.05.21 | 15:38

Мицкоски: Не може да очекувате од Заев, кој се среќавал со криминалци во својот дом, да направи пресврт во Брисел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со Управниот одбор на Стопанската комора во Битола на новинарско прашање околу поврзаноста на премиерот...

Македонија 14.05.21 | 08:34

Дали Заев барал совети од мафијашот Пекер како да раководи со мафијашка организација?

Попусти се обидите на владата да го покрие срамот и криминалот на Зоран Заев и други припадници на СДСМ. Стана редовна пракса функционери на СДСМ да се блиски со мафијаши...

Македонија 13.05.21 | 09:17

За марихуаната или за друг бизнис? За што разговарата Седат Пекер и премиерот во домот на Заев?

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев. Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме како на Пекер му беше доделено...

Македонија 12.05.21 | 14:04

По три дена од интервјуто, Владата се сети дека Пекер не бил на гости дома кај Заев

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно...

Македонија 12.05.21 | 08:41

Милошоски: Дали Спасовски знае дека началникот во МВР за Интерпол Рефик Ќерими се среќавал со Пекер?

⚠️Бидејќи во јавноста има голем интерес околу тоа кој од повисоките структури во МВР бил запознаен со издавањето на 214 пасоши на нарко-босови со украден идентитет во...

Македонија 11.05.21 | 13:51

Пекер продава, а Заев произведува дрога – за што разговарале турскиот мафијаш и премиерот кај премиерот дома?

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби...

Македонија 11.05.21 | 10:30

Заев не демантираше дека турскиот криминалец Пекер му бил на гости

Еден ден откако се појави видео од турскиот криминалец Седат Пекер во кое тој за првпат открива дека имал добри односи со македонскиите политичари па дури и дека бил...

Македонија 11.05.21 | 10:15

Милошоски до Заев: Дали вие лично се имате сретнато со турскиот државјанин Седат Пекер?

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот мафијаш Седат Пекер,...

Македонија 10.05.21 | 22:38

ЕУ не сака да седи на иста маса со Заев кој дома се дружи со најголемиот турски мафијаш

Македонија нема друга опција освен ЕУ, но датумот не е копче кое преку ноќ ќе ни го подобри животот. Во овој момент во Македонија имаме деградација на правосудниот систем,...

Македонија 10.05.21 | 11:56

Јасно е кој дал наредба Седат Пекер да добие македонски пасош со украдениот идентитет Џадин Амедовски

По изјавата на турскиот наркобос дека лично се познава со премиерот Зоран Заев и дека престојувал во неговиот дом, Антонио Милошоски вели дека е јасно кој им издал наредба...

Македонија 10.05.21 | 11:04

Мицкоски: Одговорот на тоа зошто обични службеници добија симболични казни за „Мафија“ следи во видеото во кое Пекер открива дека бил кај Заев дома

Споделувајќи го видеото на кое турскиот мафијаш Седат Пекер, еден од оние кои добија македонски пасош со лажен идентитет, открива дека не само што е добар пријател со...

Македонија 10.05.21 | 10:31

Седат Пекер откри дека гостувал во домот на Заев: Го знам македонскиот лидер, сум бил дома кај премиерот

Го познавам македонскиот лидер, сум бил дома кај премиерот, открива Седат Пекер во видео од 9 мај на кое зборува за убиство во Турција. Пекер отворено признава дека не...

Вести Балкан 19.04.21 | 16:33

Дали бил со македонски документи: Седат Пекер специјален гостин на свадбата на синот на Мило Ѓукановиќ на Св.Стефан?

Турскиот криминалец Седат Пекер минатата година бил на свадбата на синот на претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ, пишува весникот „Vjesti“. До септември минатата...

Македонија 17.04.21 | 09:17

Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

Зошто Седат Пекер го бара Турција, а Спасовски не?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме...

Македонија 16.04.21 | 19:32

Мицкоски: Зошто Пекер е протеран во Косово, а не во Турција? Не демантираат дека се среќавал со луѓе од власта

Да оговорат од власта дали мафијашот Седат Пекер имал средби со луѓе од владата, побара вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само интервју“ зборувајќи...

Македонија 16.04.21 | 12:07

Дали се употребени за гласање: На 20.000 двојни матични броеви разликата на последните избори беше 12.000 за СДСМ

По вчерашната афера што ја откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се наметнуваат неколку прашања. Аферата „Мафија 2“ откри 20.000 лица кои имаат двојни матични...

Балкан 16.04.21 | 08:13

Пекер може да остане на Косово до крајот на годинава, дали потоа се враќа во Македонија?

онтроверзниот турски бизнисмен Седат Пекер, кој во Турција важи за една од најважните фигури во „мафијашките операции“ од 90-тите години на минатиот век, најде засолниште...

Македонија 15.04.21 | 17:03

Ќе дојде ли за избори: Седат Пекер или Џадин Адемовски треба да гласа во ова училиште во Чаир

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска објави голема афера со злоупотреба на матични броеви од страна на власта. Меѓу злоупотребените идентитети е и оној на Џадин Адемовски...