Ознака: Сашо Мијалков
Македонија 14.10.20 | 22:16

Мијалков: Максимално се трудев да ги почитувам мерките и препораките

Сашо Мијалков преку „Фејсбук“ потврди дека е позитивен на новиот коронавирус и порача да се чуваме себе и блиските. Максимално се трудев да ги почитувам мерките и препораките...

Македонија 14.10.20 | 18:14

Сашо Мијалков позитивен на Ковид-19

Пораеншниот директорот на УБК Сашо Мијалков е позитивен на Ковид-19, потврди за „Плусинфо“ неговиот бранител Љупчо Шврговски, кој додава дека на Мијалков усно му било...

Македонија 21.09.20 | 19:37

Палевски: Кадарот на ДУИ ќе ја угуши истрагата за нападот, Милајков ми се закануваше дека ќе ме стави во буре со киселина да не постојам

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, вели...

Македонија 21.09.20 | 19:18

Палевски: Знам дека зад нападот извршен врз мене стојат Заев и Мијалков

Љупчо Палевски – Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, вечерва на Алфа телевизија истакна дека зад нападот кој што му се случи, во кој беше брутално...

Македонија 27.08.20 | 11:11

Заев најави: И Мијалков и Тодоров ќе одговараат, ако има докази

Не само Сашо Мијалков и Никола Тодоров туку и останати функционери меѓу кои и дел од СДСМ ќе одговараат пред законите, изјави вчера мандатарот Зоран Заев, одговарајќи...

Црна хроника 26.08.20 | 08:24

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина”, за прислушување каде што обвинет е Сашо Мијалков

Со презентација на сведоци во Кривичен суд Скопје, продолжува судењето за предметот „Тврдина-Таргет“, каде меѓу првите обвините се поранешната министерка за внатрешни...

Македонија 23.08.20 | 19:27

Сашо Мијалков на јахта во Охрид

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков деновиве беше забележан на охридските плажи, а фотографија од него на јахта во придружба на неколку млади дами кружи по социјалните...

Македонија 21.08.20 | 18:04

Мијалков го пречекал коалицискиот партнер на Заев Груби во „Мериот“

Секретарот на ДУИ и најверојатно иден министер за надворепни работи Артан Груби денеска е фотографиран на кафе со поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, објави Лајм...

Црна хроника 24.07.20 | 18:29

Се огласи Мијалков: Никој од моето обезбедување не учествувал во никаков инцидент

Откако новинарот Љупче Златев денес обелодени дека бил нападнат од член на обезбедувањето на Сашо Мијалков, се огласи и лично Мијалков. Тој на својот Фејсбук профил...

Македонија 24.07.20 | 18:17

Мијалков, додека бил шеф на тајната полиција, не пријавил недвижнини од два милиона долари, открива нов извештај за организиран криминал

Сашо Мијалков, додека бил шеф на тајната полиција во Владата на Никола Груевски, не пријавил средства и имот, вклучително и недвижнини во вредност од околу два милиона...

Македонија 23.07.20 | 14:01

Кога ја пишуваше Сашо анализата?

Самопрогласениот аспирант за превземање на ВМРО ДПМНЕ, Сашо Мијалков, летото ќе го помине во ултра скап ресорт на охридското крајбрежје кое овие денови го прилагодува...

Македонија 09.07.20 | 11:49

Нова аудио бомба: Заев бара повлекување на финансова полиција од Струмица, знаел дека Шилегов правел криминал

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во врска со неговото политичко...

Македонија 22.04.20 | 14:25

Мијалков го почeсти Филипче со 5.300 тестови за ковид-19, провладините медиуми сега не објавуваат ништо за неговите фирми

Компанијата „Best Way Investment“, чиј управител е Јордан Мијалков, син на Сашо Мијалков, се пофали дека донирала најнови корона тестови за македонското здравство, произведени...

Црна хроника 27.02.20 | 11:35

Mијалков сведочеше за „Монструм“: Беа ангажирани сите ресурси на УБК и БЈБ

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите...

Македонија 03.01.20 | 11:53

Јосифовска: Јанева бараше Камчев и Мијалков да платат штета и да не одат во затвор

Обвинителката Елизабета Jосифовска, на денешното рочиште за случајот „Рекет“ изјави дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева планирала Орце Камчев...

Црна хроника 23.12.19 | 12:45

Укинати пресудите за Мијалков и Тачи во „Титаник 2“, Ставрев направил суштинска повреда на постапката

Без потврда на информацијата денеска беше портпаролот на скопска апелација, Сафет Кадриу,  дека второстепениот суд ја укина првостепената пресуда против екс шефот...

Македонија 14.11.19 | 22:49

Милошоски: Мислам дека постои премолчен договор меѓу премиерот Заев и најблиските соработници на порашениот премиер Груевски

Застарувањата на случаите на СЈО не се случајни, смета пратеникот Антпнио Милошоски, кој вечерва гостуваше на Само вистина. Зборувајќи за Законот за ЈО и за судбината...

Македонија 11.10.19 | 15:13

Заев за невиноста на Ременски и за сведочењето на Верушевски

Во праксата демократските партии водени од потребата сите да бидат еднакви пред Законот, а истовремено верувајќи во презумпцијата на невиност се поставуваме вистински,...

Црна хроника 10.10.19 | 13:25

Верушевски полека ја врти плочата – одговара општо, многу зборува, ништо не кажува

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи сослушувањето на сведокот Зоран Верушевски во случајот „Таргет-Тврдина“. Верушевски одговара вкрстено на прашања...

Македонија 30.07.19 | 14:40

Судот нe му го врати пасошот на Мијалков за да се лекува во Чешка

Кривичниот суд нема да му го врати пасошот на Сашо Мијалков, осуден во „Титаник 2“, за да се лекува во Чешка. Во однос на укинувањето на мерката за претпазливост – привремено...